Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen elektromos motor lenne...

Milyen elektromos motor lenne képes megmozdítani (15-20km/h) egy embert?

Figyelt kérdés

Méretben olyanban gondolkoznék ami elfér egy gördeszkán/rolleren.

A kérdés hogy mik azok a paraméterek amit ha látok egy kefenélküli motor leírásában, arról tudom, hogy képes megmozdítani egy ember súlyát?

A Kv értéket jellemzően minidg megadják a maximum Watt illetve a maximum amper értékét. A Kv-ről annyit tudok, hogy nagyjából 100 Kv=100 fordulat 1 volt feszültség alatt(persze lehet rosszul értettem), de egy ház méretű motornak illetve egy kis hobbimotornak is lehet 100-as a Kv értéke. A további értékekből, hogyan tudom kiszámolni a motor nyomatékát? Illetve ha ezekből nem lehet mik azok az értékek amiből ki lehet számolni?


ui.:Próbáljátok úgy magyarázni mint ha egy 10 éves alsósnak kéne elmagyarázni. Nem vagyok nagy spiller benne, de jobbnak látom itt megkérdezni, mint blogokat olvasni, mert itt vissza tudok kérdezni, ne kövezzetek meg. :)



2018. okt. 23. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A kv érték csak 1 dolog. Körszámot is kell nézni. Egy 10T-s motor magasabb fordulaton, nagyobb teljesítménnyel dolgozik mint egy 25T-s. De a magasabb körszám alacsonyabb fordulatot és nagyobb nyomatékot jelent.

Igazából nem is lényeg a brushless motor teljesítménye. Ami érdekesebb az az áttételezés. Ezt hogy oldanád meg a gördeszkán?

2018. okt. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
300W<-os
2019. márc. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!