Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Aktív mélyláda beállítás?

Aktív mélyláda beállítás?

Figyelt kérdés
Üdv, új vagyok a témában van egy aktív sencor wa 1203 mélyládám , minden megy tökéletes, de van rajta 3db csavarható gomb az első: GAIN , L.P.F ,PHAUSE SHIFTS, es érdekelne ezeknek mi a helyes be állítása. Mert hallottam hogy rúl lehet hajtani a ládát..

2018. szept. 25. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Gain: erősítés

LPF: Low Pass Filter (aluláteresztő szűrő)

Phase Shift: (nem sikerült lemásolni a betűket) azaz fáziseltolás.


Az autó belső terében a hangszórók hanghullámai kiolthatják egymást, ha véletlenül ellenfázisban találkoznak a fülednél. Ezt lehet korrigálni a fáziseltolással.

2018. szept. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gain: az a faktor, amennyivel az eszköz változtatja a jel amplítúdóját.


L.P.F:

Low Pass Filter: a Low Pass Filter, vagy más nevén aluláteresztõ szûrõ minden frekvenciát tompít a cutoff frekvencia felett. Az ezen pont alatti frekvenciákat viszont érintetlenül hagyja.

Phase Shifts*:

Fáziseltolódás lényegében!

Mindegy is ezekből szerintem nem nagyon értettél bármit is!:D

Na szóval elmagyarázom könnyen:

A GAIN legyen kb 10 óránál.


A Phase Shifts legyen kb. 10-11 óránál.


Az L.P.F azaz Low Pass Filter legyen kb. 2 óránál.

2018. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és érdembeli választ! Tehat ha rosszul van állítva nem lehet baja? Maximum rosszul szól?
2018. szept. 25. 22:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ebbe beleértve azt is, hogy amikor a mélysugárzót túlterheled, azt lehet hallani is, hogy már kínlódik, bever a kónusz stb.

Magasnál más a helyzet, azt ki lehet nyírni úgy, hogy nahát, milyen jól szól, aztán egyszer csak leég a lengőtekercs és nem szól tovább.

2018. szept. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!