Ni MHdrid akumlátor magátol miért merül le?
Attól is függ, hogy milyen töltővel, de lényeg, hogy megnőtt a belső átvezetése, önkisülése. Ezen már nem tudsz segíteni, hulladék.
Ha pont azóta gyengélkedik, mióta történt az eset, akkor nyilván lehet összefüggés.
Hát ez az hogy csak 1000ft ez a sz a r de ha fél évente tönkremegy akkor már nem jó játék. Amúgy ez energizer ráadásul márkás szóval elég érdekes hogy ez is be szrajon.
Úgy utálom ezeket a nyomorult ceruzaaksikat minek adnak hozzá töltőt ha az nem képes kontrollálni a töltést. Gagyi szemét hidrid aksi csak nem tudok mit csinálni ha egszer az egérbe ilyen kell . Meg olyat csinált a töltő sokáig hogy 4 ből kettőt nem töltött fel de egyesével be se rakhatod csak kettesével. Fuj pfö undorító szemét fo s de utálom.
Nem mondom, hogy ideális a kettesével soros töltés, de a kapacitás tizedrésének megfelelő, vagy alacsonyabb töltőáramot alkalmazva, 14-16 órás időzítős lekapcsolással mégis megfelel a céljának, mert ezek az akkuk ezt jól tolerálják általában. A feleslegben bevitt töltést a cellák elfűtik, esetleg a melegedésre oda lehet figyelni. Amikor már többet elfűt, mint tárol, emelkedik a hőmérséklet.
Precízebben kontrollálni a nagyobb áramú gyorstöltést szükséges, ami eleve jobban is fűti a cellákat.
A probléma oka gyakran sajnos máshol van. Amikor egy egérbe vagy bármibe sorosan több cella üzemel, a merülés során nyilván a leggyengébb éri el először a kritikus 0,8-0,9 V alsó szintet. Csakhogy a folyamat itt nem áll meg. A gyenge cella tovább merül 0 V-ig, sőt utána még át is fordulhat negatívba, ami különösen káros.
Ami kellemetlen, hogy az eszköz használata közben ez nem tűnik fel, mert a másik cella még ad feszültséget, amivel még működik.
Amikor elemmel használjuk, annak úgyis az a sorsa, hogy tönkremegy, de akkut így tönkretenni már nem olyan jó ötlet.
Ebben látom annak magyarázatát is, amikor valamelyik egérnél le is írta a gyártó, hogy akkut ne tegyél bele!
Az ember csak néz először, hogy mi van, nem mindegy?
Sajnos nem, épp ezért az akkus üzemet én már régóta be is szüntettem a soros táplálású vezetékes telefon stb. szerkezeteknél, mert láttam, hogy milyen alattomosan mennek tönkre a cellák.
És hiába próbáltam vigyázni (amikor már rájöttem, hogy mi a gond), de egyszerűen elfelejti az ember. Mire észreveszem és rámérek, már csak azt látom, hogy megint megint nullára volt merülve a gyengébbik cella, vagy már át is fordult negatívba, amitől pedig kinyíródik szerencsétlen.
Ez különösen a sokáig üzemelő, lassan merülő eszközöknél veszélyes.
Zseblámpánál vagy villanyborotvánál jobban feltűnik, hogy amikor bekapcsolom, még jól indul, de hirtelen lejjebb esik a feszültség (ekkor esik össze a gyengébbik cella), ott kell ezt gyorsan abbahagyni, mert ki fog nyíródni, ha tovább kínozzuk, ha nem töltjük fel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!