Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Itt most a 2 GND közül melyket...

Itt most a 2 GND közül melyket kössem be?

Figyelt kérdés

[link]


5 voltos adapter és 2 szál van fehér és fekete


2018. szept. 16. 16:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Elmondom a szitut érthetően..


Van egy gyári micro usb töltő,annak a dugó részét szétszedtem és ott tényleg úgy van a bekötés ahogy az első kommentelő mutatja.


de ebayröl rendeltem ilyen forrasztható cuccot: [link]


de ezen meg az a bekötés nem müxik,csak úgy indul a töltés ha a 2-es gnd-re kötöm és 1-es 5 voltos pirosra az ábrán.

2018. szept. 18. 12:51
 12/14 A kérdező kommentje:

2-es gnd lásd: [link]


de ez elméletileg nem is gnd hanem data bekötés amit te is linkeltél.

2018. szept. 18. 12:53
 13/14 anonim ***** válasza:

Legutóbbi képen annyi látszik, hogy valaki a 4-es pontot (ID) is GND-re köti, de annak OTG-nél van jelentősége, töltéshez nem kell bekötni.

GND konkrétan az 5-ös pont.

Te meg beszélsz valami 2-es GND-ről, ami továbbra sem értelmezhető, miután a 2-es pont a D-. Azon keresztül viszont nem is mehetne a töltés.

Itt van a bekötés, normális esetben így működni kell a töltésnek:

[link]

Plusz még össze lehet kötni egymással a két adatvonalat, ahogy szokták gyárilag, ennek okát már leírtam.

Sőt, azt is meg lehet tenni, hogy az 5-ös pontot és a shellt összekötöm, mindkettő legyen GND. A telefonban a shell úgyis GND-re van forrasztva, így legalább biztonságosabb az érintkezés, illetve csökken az 5-ös tű terhelése, meg az átmeneti ellenállás.

A linkelt eBay-dugót ismerem, semmi gond nincs a bekötésével, szabványos. A shell füle is forrasztható, ellentétben némelyik más csatlakozóval, amit nehezen fog az ón.

Viszont összepattintás előtt nem árt ragasztót nyomni a belsejébe, meg a törésgátlóba is, a vezetékek stabilizálására, hogy ne törjön meg idővel.

Pillanatragasztót tilos, mert az visszafolyik az érintkezőkhöz, tönkreteszi, de még a telefonnak is árthat.

B-7000 vagy T-7000 epoxigyanta alapú ragasztó jó hozzá például.

2018. szept. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

okés igy probáltam és jó lett..


loctite gel-t hasznalok hozzá

2018. szept. 18. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!