Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen szerkezetű órát ajánlot...

Milyen szerkezetű órát ajánlotok inkább, automata vagy fényenergiás?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az automata hajlamos a késésre, cserébe viszont megfelelő karbantartás mellett örök életű, de mi a helyzet a fényenergiás, solar órákkal? Gondolom ezek pontosak, nem kell megbontani őket sosem elem csere miatt, de meddig működőképesek? Van valami egyéb, amit tudniillik róluk?

#óra #Casio #automata #szolár #SEIKO #fényenergiás kvarc
2018. aug. 12. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Vegyél sima kvarcot. A solar, kinetic meg más újításoknak gyakorlati hasznuk jóformán nincs, csak további hibalehetőségek.

[link]

Automata hátrányai: ha lerakod, 1-2 napon belül megáll, állíthatod be. Ha tovább áll, állíthatod be a dátumot is, azzal a szaftos tekergetéssel, hogy délben vagy éjfélkor váltson dátumot. Szélsőséges esetben pl. kevés mozgással járó irodai munkában úgy megállhat, hogy nem veszed észre, mikor indult újra, persze késve (ritka eset, de megtörtént). Az automata órát a jellemző ajánlások szerint rendszeresen szervízeltetni kellene, teljes szétszedést, tisztítást, kenést jelent. Ennek ára műhelytől/tipustól függően változó 5 ezer és 150 ezer között :) Ettől függetlenül sok óra elmegy 10 évig is, jelenségek nélkül.

Én személy szerint az automata órának semmilyen előnyét nem látom, azon kívül, hogy el lehet róla mondani, hogy automata, mert az órabuzzik masszív részének szemében csak az az "óra", a kvarc csak valami zsibvásári szemét.

2018. aug. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak a fő kérdés maradt le. Mennyit szánsz rá.
2018. aug. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

50-60 ezer, de ha úgy van, hogy 70-75-ért tudsz valami nagyon jót, akkor annyit még hozzá tudok csapni.


Viszont most egy poros, olajos raktárban dolgozom, s közben nem viselném az órát. Kérdésem az lenne, hogy automata óránál ez probléma lenne, hogy addig a szekrényemben áll?

2018. aug. 17. 19:29
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nekem Skagen van, sima elemes, de marha jól néz ki, 65 ezer Ft volt.

Automatákkal az van, hogy valóban megállhat, ezért olyat kell venni, amiben legalább 1 napos járástartalék van. De ha ez tetszik, akkor vegyél hozzá óraforgatót is, viszont az is kb. 20ezer,plusz egy jobb, megbízhatóbb automata óra 100 után indul.

2018. aug. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, elsősorban az automata órák vonzanak, persze a kvarccal sincs bajom, azt is órának tartom ugyanúgy. De az automaták működése tök érdekes, meg a másodperc mutató járása is marha szép. Ezeket leszámítva valóban jobban megérné a kvarc, mert olcsóbb és pontosabb is úgy hallom. Egyébként az Orientről meg Seiko automatákról jókat hallok, már ebben, az én általam megadott ár-érték arányban is. 48 óra a járástartalékjuk, csak azt nem tudom, hogyha munkában nem viselem, utána mozog-e eleget a kezemen ahhoz, hogy ne álljon meg. Köszi a válaszokat amúgy.
2018. aug. 26. 23:08
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezt csak használat közben tudod meg. Ezért kell pl. éjszakára egy óraforgató, akkor ezen nem kell aggódni.
2018. aug. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Automata... Best... *-*
2018. dec. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fényenergiával működő órákba nem kell elem, ha az Casio, Citizen, akkor nem lesz gondod velük, a fényenergiával működő karórák nem bonyolultak, nem fognak emiatt könnyebben meghibásodni, mert nincs forgómozgás, napelemnek hívják
2019. jan. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szóval a fényenergiával működő órákba napelem van szerelve, amiben nincs forgó mozgás, a lényege feltölti a napelem az óra akksiját és ezért nem kell elem bele, bocsi most nem fogom leírni a működését részletesen, mert hosszú lenne, de ha érdekel a téma akkor google a barátod, megfogod találni az ezzel foglaékozó oldalakat, a tapasztalataim nekem évek óta vannak fényenergiával működő óráim, semmi bajuk nincs, az egyik rádiójel vezérelt is, de sajnos nem zafír üveges így sajnos szereztem rá egy kis karcot, de a legjobb benne, ha 2 órán belül nem kap fényt az óra, a mutatói megállnak hogy spóroljon az óra az energiával, ha 2-ét hétig nem éri fény akkor is az óra magában méri az időt, és két héten belül ha fény éri, a rádiójel vezérelt óra beállítja saját magát, csak egyszer kell a rádiójel vezérelt órákat beállítani ha hordod az órát, és mivel rádiójel vezérelt ezek az órák az atom óra után a legpontosabbak, a simán csak fényenergiával működő Casio órák is nagyon pontosak a Casio nagyon precíz óraszerkezeteket gyárt, az egyik legjobb óra a Casio, fényenergiával működő Casio órákat zafír üveggel már vehetsz 60-70 ezer Ft-ért is, ha zafír üveges és fényenergiás rádiójel vezérelt Casiot akarsz tudsz venni 150-200 ezerért, Gshock 200m vízállósággal rendelkező Casio órát az előbbi tulajdonságokkal bőven 200 ezer felett, ha titániumból készült Casiot szeretnél, 645 ezerért is vehetsz.
2019. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!