Milyen szerkezetű órát ajánlotok inkább, automata vagy fényenergiás?
Vegyél sima kvarcot. A solar, kinetic meg más újításoknak gyakorlati hasznuk jóformán nincs, csak további hibalehetőségek.
Automata hátrányai: ha lerakod, 1-2 napon belül megáll, állíthatod be. Ha tovább áll, állíthatod be a dátumot is, azzal a szaftos tekergetéssel, hogy délben vagy éjfélkor váltson dátumot. Szélsőséges esetben pl. kevés mozgással járó irodai munkában úgy megállhat, hogy nem veszed észre, mikor indult újra, persze késve (ritka eset, de megtörtént). Az automata órát a jellemző ajánlások szerint rendszeresen szervízeltetni kellene, teljes szétszedést, tisztítást, kenést jelent. Ennek ára műhelytől/tipustól függően változó 5 ezer és 150 ezer között :) Ettől függetlenül sok óra elmegy 10 évig is, jelenségek nélkül.
Én személy szerint az automata órának semmilyen előnyét nem látom, azon kívül, hogy el lehet róla mondani, hogy automata, mert az órabuzzik masszív részének szemében csak az az "óra", a kvarc csak valami zsibvásári szemét.
50-60 ezer, de ha úgy van, hogy 70-75-ért tudsz valami nagyon jót, akkor annyit még hozzá tudok csapni.
Viszont most egy poros, olajos raktárban dolgozom, s közben nem viselném az órát. Kérdésem az lenne, hogy automata óránál ez probléma lenne, hogy addig a szekrényemben áll?
Nekem Skagen van, sima elemes, de marha jól néz ki, 65 ezer Ft volt.
Automatákkal az van, hogy valóban megállhat, ezért olyat kell venni, amiben legalább 1 napos járástartalék van. De ha ez tetszik, akkor vegyél hozzá óraforgatót is, viszont az is kb. 20ezer,plusz egy jobb, megbízhatóbb automata óra 100 után indul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!