Hogy működik a bankkártya chipje? Többi lent
Már nagyon régóta léteznek rfid azonosító eszközök (kulcs nélküli kapunyitás, autó immobiliser, stb)
Az adókészülék és egyben érzékelő sugároz, és a kártya / immós kulcs az vett rádiófrekvenciás jel energiájáról fog működni. Veszi az antennája a jelet, ebből táplálkozik az elektronika, és visszasugározza a saját azonosítóját.
A nagyon-nagyon régi detektoros rádiókhoz sem kellett telep. Csak egy jó földelés, egy _nagyon_ hosszú antenna, és egy jó nagy impedanciájú fejhallható, és szólt.
"De boltokban eleg kozel tenni a leolvasohoz,akkor "tavolrol" kapja az aramot?"
Annyit tud kapni, ami elég ahhoz, hogy az adatokat kiadja. Hasonló elv, mint például a telefonok vezeték nélküli töltése. A gyakorlatban ez egy nagy veszteségű transzformátor, amin keresztül kapja az áramot. A nagy veszteség a légmag (az a pár centi) miatt van.
Persze.
Majd ha a tévé olyan keveset fogyaszt majd mint a bankkártyád chipje, akkor olyan közelről fog menni vezetékes áram nélkül, mint amikor fizetsz a terminálnál.
Elméletben bármi működik.
Mágnesesen lebegtetett okostévé, a műsor megy bele wifin, ott lebeg a szoba közepén és drót nélkül üzemel. Nem kell feltiplizni a falra, meg nem kell a koax kábelt végigszögelni az ajtó körül.
"Tehat akkor elmeletben megoldhato lenne ,hogy kabeles konnektor (áram) nelkul is lehessen pl tv-t nezni ?"
Elméletben meg. Csak a falba is bele kéne tekerni pár km rézdrótot, meg a tévébe is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!