Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen fényképezőgépet vegyünk...

Milyen fényképezőgépet vegyünk? (80. 000 forint összegben)

Figyelt kérdés
Canon vagy Nikon fényképezőgépek vannak 80.000 forintért? Használt fényképezőgép vásárlásról mi a véleményetek? Valaki vásárolt már használt fényképezőgépet? Mik a tapasztalatok? Milyen fényképezőgépet ajánlotok ennyi pénzért? Célunk, hogy tengerparton mediterrán környezetben szép fényképeket tudjunk készíteni. Milyet vegyünk? Profi fényképészek válaszai előnyben!
2010. jún. 12. 22:38
 1/4 anonim válasza:
mi most vettünk használtan gépet 40ezerért, sztem megérte szép képeket csinál(Olympus SP-560UZ).amúgy egy sima kompakt géppel is lehet szép képet készíteni nem kell hozzá 80ezer forintos gép.
2010. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha már úgy állsz neki, hogy fogalmad sincs a fénylképezőgépemről, smemi elképzelés vagy hozzáértés vagy ötlet, cska pénz, az rég rossz. Így ha bemész egy media marktba és mondod mennyid lenne rá, de gőzöd nincs mi kéne, úgy átvágnak, mit a szél.

Hobbi- és családi fényképezésre bővebn elég valami márkásabb, de olcsóbb árkategória, mivel attól, hogy ha még profi géped is lesz, nem fogsz tudni profi képeket csinálni. Konkrét gépen én se tudok mondani, de (sokkal) alacsonyabb árkategóriában nézz körbe, olyan 40-50 környékén max.

2010. jún. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is el kell dönteni, hogy kompakt vagy DSLR (tükörreflexes) gépet szeretnétek. Utóbbit ennyi pénzért csak használtat kaptok és ahhoz még optika is kell. Ráadásul egyszerű családi fotókhoz nem hinném, hogy DSLR színvonalra van szükségetek és ezek a gépek szükségtelenül nagyok is, egy kompaktot sokkal könnyebben hurcolásztok magatokkal.


Szóval szerintem inkább kompakt. Használt vásárlásba egyébként sem akarnálak beleküldeni titeket, mert ahhoz kell egy biztos szakértelem. Ettől függetlenül én vettem már gépvázat és objektívet is használtan, garanciával és anélkül is, szóval ez egy reális és nagyon pénztárca barát megoldás, csak kell hozzá valaki, aki éri a dolgát és tudja ellenőrizni a gépet. Kompaktoknál viszont nem javaslom a használt vásárlását garancia nélkül, mert több, nehezen ellenőrizhető buktató van benne.


Szóval kompaktok: ebben a kategóriában nem igaz a klasszikus Canon/Nikon márkaháború, gyakorlatilag az összes márka jó gépeket csinál. Pl. szerintem a Futji finepix s2500HD egy elég jó masina. De nem vagyok tisztában a jelenlegi piaccal, így csak pár általános tanácsot adnék:


Legyen teljesen manuális beállítás. Ha nincs akkor semmiképp sem szabad a gépet megvenni.

Legyen 10 vagy 15 másodperces záridő. Ez a szép, állványról, vagy akár asztalról, korlátról készített éjszakai képekhez kell.

Jó, ha van benne hardveres, (azaz nem kiterjesztett) ISO 3200. (adatlapon az ISO 3200-nál nincs *)

Ma már alapkövetelmény ebben a kategóriában a videó, HANGGAL. Családi élményekhez ez különösen jól jöhet.

Jó, ha van benne optikai stabilizátor, illetve ha a lencse fókusztávolsága lefedi a 24-200 milliméteres tartományt. Ha ebből engedni kell, inkább a tetején érdemes (tehát inkább egy 20-140-es, mint egy 35-400-as).

A digitális zoom semmit nem számít, olyan, mintha ott se lenne.


Végül: mielőtt megvennétek egy típust, tájékozódjatok interneten a legkedvezőbb árakról. Valamint minden típusról olvasható sok rewiev (bemutató) a neten angolul és néha magyarul is. Az index.hu fórumain a tech/fotó részlegben is sok gépnek van külön témája rengeteg felhasználói tapasztalattal és mintaképekkel. Érdemes ezeket is megnézni, ha van pár típus, ami között nem tudtok dönteni.

2010. jún. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és még egy dolog: ne a megapixel szám döntsön. Én évek óta 6 megapixellel fotózok újságba, elenyésző, hogy többre lenne szükségem. 10 viszont gyakorlatilag mindenre elég, kivéve a műszaki dokumentációt, illetve az óriásplakátokat. Pl. a Canon 7D egy nagyon jó gép lenne, ha nem 19, hanem mondjuk 12-14 megapixelesre gyártották volna, így viszont még mindig nem tudom lecserélni a gépemet, mert 700 000 alatt nincsen normális időjárásálló Canon. Aki ezzel kötözködne, az nézze meg a Nikon D700-at. Na, az egy gép.
2010. jún. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!