Milyen fényképezőgépet vegyünk? (80. 000 forint összegben)
Ha már úgy állsz neki, hogy fogalmad sincs a fénylképezőgépemről, smemi elképzelés vagy hozzáértés vagy ötlet, cska pénz, az rég rossz. Így ha bemész egy media marktba és mondod mennyid lenne rá, de gőzöd nincs mi kéne, úgy átvágnak, mit a szél.
Hobbi- és családi fényképezésre bővebn elég valami márkásabb, de olcsóbb árkategória, mivel attól, hogy ha még profi géped is lesz, nem fogsz tudni profi képeket csinálni. Konkrét gépen én se tudok mondani, de (sokkal) alacsonyabb árkategóriában nézz körbe, olyan 40-50 környékén max.
Először is el kell dönteni, hogy kompakt vagy DSLR (tükörreflexes) gépet szeretnétek. Utóbbit ennyi pénzért csak használtat kaptok és ahhoz még optika is kell. Ráadásul egyszerű családi fotókhoz nem hinném, hogy DSLR színvonalra van szükségetek és ezek a gépek szükségtelenül nagyok is, egy kompaktot sokkal könnyebben hurcolásztok magatokkal.
Szóval szerintem inkább kompakt. Használt vásárlásba egyébként sem akarnálak beleküldeni titeket, mert ahhoz kell egy biztos szakértelem. Ettől függetlenül én vettem már gépvázat és objektívet is használtan, garanciával és anélkül is, szóval ez egy reális és nagyon pénztárca barát megoldás, csak kell hozzá valaki, aki éri a dolgát és tudja ellenőrizni a gépet. Kompaktoknál viszont nem javaslom a használt vásárlását garancia nélkül, mert több, nehezen ellenőrizhető buktató van benne.
Szóval kompaktok: ebben a kategóriában nem igaz a klasszikus Canon/Nikon márkaháború, gyakorlatilag az összes márka jó gépeket csinál. Pl. szerintem a Futji finepix s2500HD egy elég jó masina. De nem vagyok tisztában a jelenlegi piaccal, így csak pár általános tanácsot adnék:
Legyen teljesen manuális beállítás. Ha nincs akkor semmiképp sem szabad a gépet megvenni.
Legyen 10 vagy 15 másodperces záridő. Ez a szép, állványról, vagy akár asztalról, korlátról készített éjszakai képekhez kell.
Jó, ha van benne hardveres, (azaz nem kiterjesztett) ISO 3200. (adatlapon az ISO 3200-nál nincs *)
Ma már alapkövetelmény ebben a kategóriában a videó, HANGGAL. Családi élményekhez ez különösen jól jöhet.
Jó, ha van benne optikai stabilizátor, illetve ha a lencse fókusztávolsága lefedi a 24-200 milliméteres tartományt. Ha ebből engedni kell, inkább a tetején érdemes (tehát inkább egy 20-140-es, mint egy 35-400-as).
A digitális zoom semmit nem számít, olyan, mintha ott se lenne.
Végül: mielőtt megvennétek egy típust, tájékozódjatok interneten a legkedvezőbb árakról. Valamint minden típusról olvasható sok rewiev (bemutató) a neten angolul és néha magyarul is. Az index.hu fórumain a tech/fotó részlegben is sok gépnek van külön témája rengeteg felhasználói tapasztalattal és mintaképekkel. Érdemes ezeket is megnézni, ha van pár típus, ami között nem tudtok dönteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!