Szikrázik, melegszik a konnektor és a kapcsoló miért?
Másnak is szikrázik, ezzel jár a villamosság. Nem kell semmit sem cserélni amíg nem tapasztalsz ezen kívül más problémát (zizegő, sercegő hang, lámpafény vibrálás, szag, elszíneződés, stb.).
Természetesen ettől függetlenül átszereltetheted a lakást ha ez megnyugtat, de az általad említett jelenség ettől nem változik.
A kapcsolóba, dugaljba kötött vezeték anyaga egy idő után kilágyul, meglazul a csavarkötés, ekkor szokott szikrázni. Főleg, ha alumínium a kábel anyaga.
Ki kell szerelni és meg kell húzni a kötéseket. Előtte áramtalanítsd le az adott eszközt!
A melegedés a gyenge kontakt miatt van és tűzveszélyes idővel.
A konnektorba rögzített kábeleket fogó csavarokat meg kell húzni, de olykor tisztítani is a kábeleket és helyét, ha koszosak.
Azonban ész nélkül sem szabad túlhúzni, mert ugye ezzel szétpréseled és vékonyítod a kábeleket, aztán nagyobb terhelésnél ismét melegszik...stb.
Régi ház lévén sok esetben a kapcsolótábla vizitelése is ajánlott...ott is a csavarok és a tisztaságot.
A régi házakban a bejövő 230v még sajtolt alu "kapoccsal" van megoldva, ami lelágyul és melegszik-kormol, majd ha tapéta is közelébe, begyújtja.
Az utolsó válaszolónak igaza van.
Bennünket is az időben eltávolított alumínium vezetékek cseréje óvott meg egy elektromos eredetű lakástűztől. A villanyszerelő megmutatta, majd pont azt mondta, hogy örüljünk, mert nem kellett sok, hogy kigyulladjon a nappali szoba tapétája.
"Bennünket is az időben eltávolított alumínium vezetékek cseréje óvott meg egy elektromos eredetű lakástűztől."
Nem az alu vezeték a probléma, hanem az, hogy az alu vezeték idejében nem voltak jó kötőelemek. Az aluhoz nem jó a sorkapocs.
De ha a kötések rendben vannak, a vezeték maga már nem probléma.
Igen, a lazán összesodort rövid kötések nem bírják jól a terhelést alu esetén.
De ezeket átvizsgálni és megoldani sem számít ördöglakatnak. Az egyetlen probléma az, hogy a melegedő kötéseknél a szigetelés kikeményedok, ilyenkor nehéz vele bánni. De nem lehetetlen. Van olyan, amit 1995-ben javítottam, mert füstöltek a kötések. És a mai napig megbízhatóan működik.
Pl. régen gyakoran találkoztam olyan kötőelemekkel, aminek réz alkatrészei voltak. Az aluval való párosításuk nem túl szerencsés. Mára már minden bevonatos, nem okoz elektrokémiai korróziót a különböző fémek találkozása. A sorkapcsokaban sem volt lemez betét, a csavar csúcsa csak szétdarálta a vezetéket és sorolhatnám.
De ilyen hibák miatt nem feltétlenül kell átvezetékelni mindent. Ésszel is lehet csinálni. Ha rossz a fék, nem veszünk másik autót, hanem megjavíttatjuk a féket.
Egy jó villanyszerelő kell csupán. Ja igen, nehéz találni, sokba kerül. De egy lakás átszerelése sem olcsó és nem egyszerű logisztikai feladat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!