A Siemens-nél a PPI és az MPI egy külön buszrendszer mint például a Profibusz, vagy ezeket csak a programok feltöltéséhez használják?
Az MPI a PPI és a Profibusz három különböző dolog. A profibusz terepi buszrendszer, az MPI és a PPI nem, az szimplán kommunikációs busz.
Mindháromra lehet egyszerre több eszközt kapcsolni, mindhárom RS485 fizikai jeleket használ, de eltérő protokollt.
A PPI (Point to Point Interface) a Siemens S7-200-as mikro PLC család sajátja (bár létezik olyan S7-200 CPU, ami tud MPI kommunikációt is).
Semmilyen extra protokollt nem használ, PC oldalon egyszerű RS232-RS485 átalakítóval működik. Adatsebessége igazodik az RS232 sebességéhez, alapbeállítás 9600 bps, 115200 a maximum.
Az MPI (Multi Point Interface) az S7-300 és S7-400-as család sajátja (itt nincs PPI). Minden CPU rendelkezik vele.
Speciális protokollt használ, ezért PC oldalon spec interfészre van szükség a csatlakozáshoz.
Adatsebessége jellemzően 187.5 kbaud. 19.2k és 12M között állítható (a maximum CPU függő lehet).
MPI és PPI a PLC és HMI eszközök, több PLC közötti és a PLC és fejlesztői környezet közötti kapcsolatra való. Ezen keresztül tehát lehet programozni, diagnosztizálni.
A Profibus DP master-slave alapú, terepi busz, ami alapvetően Profibuszos DP terepi eszközök és a PLC, vagy több PLC közötti kommunikációra való.
A terepi eszköz lehet távoli I/O. analóg, digitális, lehet frekvenciaváltó, szervó hajtás, bármi ami ismeri a Profibus DP-t. Nem köthető kizárólag a Siemens PLC-hez, rengeteg gyártó gyárt Profibuszos eszközöket.
Token ring-szerű, meglehetősen összetett protokollt használ, RS485-ös fizikai jeleken keresztül. 9.6k és 12M baud között állítható adatsebesség, alapértelmezés rendszerint 1.5 M baud.
A Siemens PLC-k nem mindegyike rendelkezik Profibus DP csatlakozással, csak a "DP" jelű CPU-k (Pl. CPU 315-2 DP). A Profibusszal alapból nem rendelkező CPU-k is ellátható Profibusszal, akár több független ilyen hálózatot is kezelhetnek egyszerre (van CPU, amin eleve kettő van, ezek 3DP jelűek).
PC oldalról speciális kommunikációs processzorral illeszthető (CP).
A terepi kommunikáción kívül (azzal párhuzamosan , egyszerre is) lehet programozni a PLC-t, le, fel tölteni programot, diagnosztizálni (nem csak a PLC-t. hanem a buszon levő egyéb terepi eszközöket is).
A Profibus-nak több változata van: DP (lásd fent) ez a leggyakoribb. PA, ami más fizikai megoldást használ és más a célja is, valamint az FMS, ami PLC és PC kommunikációt célozza. Részletesebb infót találsz a neten ezekre keresve.
A Profibus DP alkalmas PLC-HMI kapcsolatra is, akár többel párhuzamosa, akár keverve PC-vel, terepi eszközökkel, vegyesen, stb.
A részletesebb magyarázat messzire vezetne.
Köszönöm a választ!
akkor ezekszerint az S7-200-as PLC-ket PPI-on programozzák (PC Adapter USB A2)
"akkor ezekszerint az S7-200-as PLC-ket PPI-on programozzák (PC Adapter USB A2)"
Igen.
De a PC Adapter USB A2 ismeri a PPI, MPI és Profibus DP protokollt is, Így S7-200, 300, 400 is programozható vele.
Az S7-200-hoz elég egy RS232-485 átalakító vagy egy USB RS485 átalakító is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!