Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy ilyen szűrő kiküszöböli...

Egy ilyen szűrő kiküszöböli nekem a mikrofonkábelen összeszedett zavarokat, búgásokat?

Figyelt kérdés

Ez a két gond szokott lenni:

elektromos búgás (okát nem ismerem, de minden jól van bekötve) + külső bezavarások általi súgás


Egy ilyen szűrő letisztítja a végponton az összeszeett zavarokat? (főleg keverőbe vagy videokamerába kötött mikrofonról van szó)


[link]


2018. jan. 9. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy semelyik szűrő NEM TUD különbséget tenni az igazi hang és a kóbor-összeszedett-áthallásos hangok közt.

Lehet szűrni az 50 Hz-es brummot. De akkor szűrődik minden más 50Hz is.

2018. jan. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez a linkelt eszköz erősen kamuszagú, kíváncsi lennék mit tartalmaz a kívülről fenemód szakszerűnek tűnő....valami.

A külső zavarok kiszűréséhez elsősorban egy jól árnyékolt mikrofonra és szintén jól árnyékolt, lehetőleg szimmetrikus mikrofonkábelre volna szükség.

2018. jan. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmi kamu nincs, a linkelt cuccról le van írva hogy kocsiba való gyújtászajt szűrni.
2018. jan. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, hogy le van írva. Akkor az minden bizonnyal úgy is van.
2018. jan. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Keverőbe szimmetrikusan kell csatlakoztatni a mikrofont, nem pedig aszimmetrikus csatlakozással. A szimmetrikus jeltovábbításnak pont a zavar kiküszöbölése a célja.

Ha a kamera csak aszimmetrikus módon tud mikrofon jelet fogadni, akkor azzal nem tudsz sok mindent csinálni.

2018. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

kameráig is szimmetrikus XLR kábellel viszem a jelet, és csak közvetlen előtte alakítom asszimmetrikus jack-ké, de egyébként a keverőpultnál is tapasztalom (ahol tehát nincs kamera), hogy hiába a nagyon jó minőúségű árnyékolt XLR kábel végig, ha valami erősebb zavaró tényező van, akkor annak annyi (sokszor elég egy belkapcsolt laptop mellette, de volt már h a kicsit távolabbi fénymásoló zavarta, kikapcsoltuk, akkor megszűnt), szal az a tspasztalatom, hogy bármennyire is szimmetrikus és bármennyire is jó minőségű, bizony összeszedi a zavart.


ajánlottak még DI boxot, megvallom, nem tudom h az mennyivel hatékonyabb, arról esetleg tudtok véleményt mondani?

2018. jan. 10. 21:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha van a rendszerben kapcsolóüzemű tápegységgel üzemelő készülék/eszköz, akkor előfordulhat, hogy akármit teszel, zavarja a rendszert a tápegységéből a hálózatra -és minden más egyébre ráülő zaj. A laptop pont ilyen.

Kapcsolóüzemű tápegység esetén élet -és balesetvédelmi szabványok miatt a hálózat és a szekunder oldal között kapcsolat van, a kettőt áthidalja egy pán NF -os kondenzátor. Ez viszont azt eredményezi, hogy a hálózati brumm minimális mértékben átszűrődik a táplált készülékbe, ami kis jellel dolgozó áramkörökben hallható mértékű lesz.

A DI-Box ilyen esetekben kiküszöböli a kisfeszültségű szekunder hálózat földpontja (amin a készülékek vannak) és a primer hálózattal kapcsolatban lévő készülék (pl. laptop) közötti galvanikus kapcsolatot, így megszűnik a brumm, kerregés.

A szimmetrikus jelátvitel pedig csak addig szimmetrikus, amíg valamelyik jelvezetéket össze nem kötöd a földvezetővel. Tehát, ha a kamera előtt a két jelvezeték közül valamelyiket közösíted a GND vezetővel (árnyékolás), akkor megszűnik az egész kábelre vonatkozóan a szimmetrikus jeltovábbítás és gyakorlatilag aszimmetrikus kábelt használsz. Ilyen esetben is DI-Box kell.

2018. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi, ezek szerint mindenképp a DI box a megoldás.


de ezen meglepődtem h tehát ha csak a végpont előtt pár centivel kötöm össze a hudeg eret a GND-vel, akkor is tulképpen az egész szimmetrikus kábelből aszimmetrikust csinálok? hát így akkor nem sok értelme van a drága, minőségi XLR kábelekbe fekteteni, ha a fogadó eszköz miatt úgyis közösítenem kell a végén.

oké, hát ez van, köszi a tanácsot.

2018. jan. 12. 04:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Kis jeleknél (pl. mikrofon) mindenképpen ajánlott a szimmetrikus jeltovábbítás. Ott nincs hideg ér, meg meleg ér. Két jelvezeték van, meg a GND. A jel a két jelvezeték KÖZÖTT jelenik meg. A hosszú vezeték összeszed sok külső eredetű zajt, brummot. Ha a két ér egymás mellett halad, akkor elvileg ugyanazt a zajt szedik össze. A jelfogadó áramkörben a mindkét éren érkező azonos polaritású és amplitúdójú jelek (így a zavar is) kioltódnak. Marad a hasznos jel.

Ha az egyik jelvezetéket lekötöd GND -re (a kamera miatt muszáj ugye, mert az a GND és a jelbemenet között fogadja a jelet), akkor megszűnik a szimmetrikus jelátvitel és nem fog működni a zavarjel kioltás. A DI-Box szimmetrikusan fogadja a jelet és úgy teszi át aszimmetrikusra, hogy nem közösíti a bejövő jelnél egyik jelvezetéket sem a GND-vel. Abban gyakorlatilag egy hangfrekvenciás jelátvitelre gyártott transzformátor van.

2018. jan. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!