Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám fejleszteni a...

Hogyan tudnám fejleszteni a gépem? Megéri használtan venni hardvereket?

Figyelt kérdés

Kaptam rokonoktól egy gépet. A gép specifikációja: intel 2020 2gb proci

gt 1030 videókártya

300w táp

16 gb ddr3 ram

500gb rom

Ez egy irodai gép volt amibe beleraktam ugye 16gb romot és egy jobb videókártyát. Mivel a ház elég kicsi így ha fejleszteni akaropm biztos a házzal kell kezdeni mert nem fér bele semmi. nagyrészben játékra használnám. Szóval tanácsokat szeretnék kérni hogy: hogy kezdjem el fejleszteni? megéri használt perifériákat venni?



2017. dec. 31. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
A HDD-t leszámítva így kuka az egész. Ha bármit akarsz vele kezdeni, azt nagyjából kezdheted a 0-ról. Ezek baromi régi hardverek, nagyjából pasziánszozni jó. Játszani ezzel érdemben ne akarj.
2017. dec. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

2 GB proci?

500 GB rom?


Számítástechnikai ismereteid kellene frissíteni előbb szerintem.

2017. dec. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hány GB-os a video?


CPU régi és lassú szerintem.


HDD az végülis jó.


Ram is rendben van.

2017. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

HDD meg a Ram az jó, de a többi szemét. Nem véletlen adták oda azt a gépet, ő nekik sem kell már és nem véletlen miért. A régi talán 8-10 évvel ezelőtt kiadott játékokkal még el lehet játszadozni normál módban, vagy a még régebbi gagyi unalom űzős gamekkel. De ez a konfig maximum arra jó hogy otthon filmezzél, meg netezzél rajta maximum.

Én erre nem költenék. Eleve a táp sem lesz elég ha komolyabb cuccokat tennél bele, másrészt ha vennél is bele még ha használtan is legyél tisztában azzal hogy milyen típusú pontosan az alaplap és mivel kompatibilis egyáltalán. De szerintem ha elfogadsz egy tanácsot kezdj el nézelődni a dolgok iránt, nézd meg hogy hol milyen árak vannak, mi mennyibe kerül és még ha használtan veszel anyagot fejlesztéshez kitudja mennyiért, akkor lehet használtan abból az árból amit ráköltenél egy év alatt vehetnél egy jobb konfigot használtan amihez hozzá sem kell nyúljál. Én személy szerint így kezdenék el gondolkodni ebben. Értem én hogy sokan szeretnek így bütykölgetni meg izélni vele, ahogyan én is, de én akkor nőttem fel amikor Pentium 3 és Pentium 4 es gépek kezdtek el elterjedni idehaza. A Pentium 4-es gpem a mai napig megvan még, azt én raktam össze saját kezűleg, akkor kezdtem el ezeket építgetni és a mai napig működik a gép, az arra a konfigra gyártott játékok simán mennek rajta, internetezni simán lehet, filmnézéshez tökéletes. Igazából az már csak emlék miatt van nálam, meg egy esetleges tartaléknak arra az esetre ha valamelyik gépünk megadja magát amit használunk és nincs időm foglalkozni vele akkor internetezésre, alapvető dolgokra legyen egy bevethető gépünk ami ideig óráig kiszolgál ameddig kell.


Amit te felsoroltál még egyszer mondom szemét. Ha esetleg bütykölni akarsz vele minden áron, alaplap pontos típusát tudd meg és nézz alaposan utána mit bír el, mit kezel, mi merre hány méter, aztán lehet körbe nézelődni és számolni hogy árban mi az ami még megéri hogy azt a gépet tudjad használhatóvá tenni amire te akarod.

2017. dec. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szántóvető ***** válasza:
100%
az alaplap és a ram jó.a pentium helyett vegyél használtan i5 3470-et.kelleni fog egy táp (pl. be quiet pure power 10, 4-500w körüli)és egy jó kártya ha a gamerkedés a cél(gtx 1050ti,1060,1070)meg egy házat.
2017. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Skyrim-ot low grafikán még sztem legalább 30 fps-sel elfuttatja, illetve az azelőtt kiadott játékokat normál módban, de ahogy a többiek is írták, szemét.


Látom ez már egy 4 éves kérdés amúgy. Mi lett végül?

2021. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!