100 sorba kapcsolt ledet mivel tudom meghajtani?





biztos hogy az összes sorban van kötve?
és igen, akkor 180 Volt kell





Vagyis vörös LEDet használsz.
100 * 1,8 V = 180 V [UL = 100 x Uled]
180 / 1,4142 = 127 V [ULeff = UL / gyök 2]
230 V - 127 V = 103 V [Ukül = Uhál - ULeff]
103 V / 0,01 mA = 10300 Ohm [Zc = Ukül / Iled]
1 / (2 * 3,1415 * 50 Hz *10300 Ohm) = 0,000000309 F [C = 1 / (2 * PI * fhál * Zc)]
Tehát a LED sort egy darab 270 nF értékű legalább 400 V feszültség tűrésű unipoláris kondenzátor segítségével kapcsolhatod a hálózatra.
DE!!!! Ez nem választja le a LEDet a hálózatról. Az áramkör potenciális VILLAMOS BALESETET okozhat hiányos szerelési ismeretek esetén!
Jól fontold meg, mert ha nem vagy tisztában néhány fontos ismerettel, akkor csúnya meglepetésekben lehet részed, itt gondolok anyagi és életet érintő veszélyre és kárra.
Üdv.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!