Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a jó választás? Netbook,...

Mi a jó választás? Netbook, tablet vagy valami más? Szóval abban vagyok tanácstalan, hogy: van egy 17"-os laptopom és van egy P9 okostelefonom. Szeretnék valamit ami helyettesítené a viszonylag nagy és nehéz laptopomat amikor elmegyek-elutazok.

Figyelt kérdés

Szóval abban vagyok tanácstalan, hogy: van egy 17"-os laptopom és van egy P9 okostelefonom. Szeretnék valamit ami helyettesítené a viszonylag nagy és nehéz laptopomat amikor elmegyek-elutazok otthonról, mert nem akarom már cipelni.

De mi legyen az?? Tablet,vagy valami kis méretű laptop (netbook), vagy van valami jobb harmadik megoldás?



2017. okt. 11. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Én olyan készüléket javasolnék, ami vagy hajtogathatós(lehet laptopként és tabletként is használni) vagy külön van a tablet részhez billentyűzet. Ez attól is függ, hogy mire használnád. Nem biztos, hogy olyan erősek ezek a gépek és csak netezésre meg egyszerűbb játékokat tud futtatni.


Szerintem ezek nagyon praktikus megoldások. Ha választani lehetne én biztos valami ilyesmit néznék, de sajnos már van egy laptopom aminek ugyan semmi baja hál istennek, de van azért súlya.

2017. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem. Nem szoktam játszani, így ez nem érdekes. Viszont azért minden másra szeretném használni, nem biztos, hogy csak netezésre.

Van esetleg valami típus ötleted is?

2017. okt. 11. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Kerettől függ mit érdemes. Pl. HP Spectre x360, Dell XPS 13, Macbook Air, Macbook Pro 13, Asus Zenbook nagyon jó gépek és nem nehezek cipelni. Én egy 13" laptop + 24" monitor tulajdonosa vagyok. Amikor nem cipelem az amúgy 1 kg körüli lapost, akkor rákötöm itthon a magy monitorra. Telefonom nekem is van. Iskolában (külföld) kaptunk ingyen tabletet (ipad pro). Ezt akkor használom, ha biztos nincs szükségem utazás közben a laptop tudására vagy az ágyamban akarok feküdni vele. Bár ha nagyobb telefonom lenne, akkor lehet a tablet felesleges lenne.
2017. okt. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És szerinted ha az ultralaptop vagy a tablet közül kell választani, akkor melyik a jó döntés.
2017. okt. 12. 08:57
 5/6 anonim ***** válasza:
A lényegről még nem esett szó : mik az igényeid ? Mire akarod egyáltalán használni a gépet, ha elutazol ?
2017. okt. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy a nagy laptopomat inkább mint asztali gép használnám a jövőben és az újat szeretném minden másra használni. Egy személyes, mindenre jó, de könnyen hordozható, előkapható eszközként.

Ezeket a szempontokat tudtam gyorsan összekapni:

- talán inkább ultrabook

- kicsi-könnyű

- masszív

- világító billentyű

- min 500GB ssd

- max 250.000

- hosszú üzemidő

2017. okt. 12. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!