Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekkora veszély az ha nincs...

Mekkora veszély az ha nincs földelve az elosztó?

Figyelt kérdés
Van egy rossz porszívó, és kiszedtem a csévés, rugós hosszabbítóját. Mivel jó hosszú, ezért akarok belőle csinálni egy elosztós hosszabbítót. Földelés gondolom azért nincs gyárilag, mert az egész háza műanyag. De ha valami fémházú berendezést rákötök, és testzárlat következik, azt nem fogom megköszönni:D Ezek ellenében megéri ezt bevállalni?

2017. júl. 1. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Én az összes hosszabbítómat porszívó zsinórból készítettem. Van közöttük 25 éves is. Gyakorlatilag tönkretehetetlen. Mondjuk én vigyázok is a holmimra. Amit kérdezel, meg nem is tudom értelmezni. Mintha azt kérdeznéd, mekkora veszély ha becsap a villám?
2017. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezem hogy mennyi az esélye, hogy megrazzon. Gyakori a testzárlat stb? :D Jó latni hogy mas is kreatívkodik ilyrnekkel.
2017. júl. 1. 15:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Most számszakilag magyarázzuk meg, hogy mennyi az esélye? Nem sok. De tudod, az ideiglenes megoldások a legidőtállóbbak. Évtizedek eltelnek baj nélkül, míg egyszer a fiad ba52ik rá a te hülyeségedre.
2017. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én értek hozzá, elég régóta benne vagyok a témában, csak megerősítéseket vártam, hogy rossz ötlet-e. Sok mindenre nem raknak már földelést egyébként.
2017. júl. 1. 16:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Tőlem megerősítést nem kapsz, sőt, a hozzáértésedet is megkérdőjelezném. Természetesen védővezetőt nem igénylő készülékeket - mint amilyen a porszívó is volt - veszély nélkül üzemeltethetsz egy ilyen hosszabbítóról. Csak hogyan különbözteted meg? Oktatást tartasz a családodnak, és aláíratod velük, hogy ha mást dugnak be, akkor te nyugodt lelkiismerettel temeted el őket? A bíróság úgyis lecsukat, mert az iparra érvényes jogszabályokból indul ki, amelyek azt mondják, hogy a veszélyforrás ellen elsősorban nem viselkedési előírásokkal kell védekezni, az a végén jön, ha műszaki módszer nem lehetséges.


És igen, valóban kevés a meghibásodott készülék, de ez azt az évi kettőt, aki belehal, nem vigasztalja.

2017. júl. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Családban anyamon kivul mindenki ert az elektronikahoz. 16 eves vagyok, ezt amugy is csak magamnak csinalnam.
2017. júl. 1. 22:45
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor hanyagolom a dolgot. Inkább szigetelt falú dolgokhoz használom.
2017. júl. 1. 22:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Eleve a fi relé már nem működik, ha nincs földelés. Csomó elektronikai cucc be sem kapcsol földeletlen aljaztban.
2017. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, itthon van egy elosztó, gyárilag földelt a villa, viszont a dugalyokból nem vezet ki földelés:D Tehát az egész nem ér semmit. Max ha magában az elosztóban keletkezne testzárlat akkor azt élvezetné.
2017. júl. 2. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!