Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy egy idő után...

Igaz az, hogy egy idő után elfogy a túlfeszültség védelem az eszközökből?

Figyelt kérdés
Még régebben olvastam túlfesz védett aljzatokkal és szünetmentesekkel kapcsolatban, hogy megvan, hogy hány Joule-t képesek elnyelni az élettartamuk során, és utána lehet kukázni őket. Az érdekelne, hogy ez mennyire igaz, illetve ha így van, akkor hogyan lehet észrevenni, ha kimerül egy ilyen aljzat vagy szünetmentes?

2017. júl. 1. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az alaktrészeknek van valóban egy öregedési ütemük, de nem igazán hiszem, hogy ez mérhető ( akár Joule-ban, ami ugye ebben az esetben Ws , és bevallom én nem tudom a túlfeszültséghez kötni).

A szünetmentes tápegységek rendelkezhet túlfeszültségvédelemmel is akár, de maga az energiatároló része ( akkumulátor ) hamarabb elöregedik mint a túlfeszültség védő elektronika ) - bár lehet tévedek.

2017. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ameddig a benne lévő varisztor nem kap nagyobb terhelést, mint amit elbír, nem megy tönkre. Ha tönkrement, átütött, akkor ki szokott égni a biztosíték, amit a túlfeszvégő eszköz jelez. Ha a varisztor ment tönkre, azt is jelzi. Dugaljaknál nem biztos, de elosztószekrénybe szerelhető túlfeszlevezetőknél jelni a varisztor tönkremenetelét is, és a túlfeszvédő modul egy mozdulattal cserélhető. A biztosíték is. Igaz, a speciálisan túlfeszvédelemhez való biztosíték nem két forint.
2017. júl. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ilyesmire gondoltam: [link]

Igazából az érdekel, hogyha tönkremegy benne a túlfesz védelem, akkor a.) utána már nem ad le áramot b.) utána még lehet sima elosztóként használni, és nem kapok semmi infot arról, hogy van e védelem vagy nincs. Egyik ismerősnek volt villám kára, és nem tudja, hogy ki kell e cserélni az aljzatokat vagy sem.

2017. júl. 2. 09:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak el kellett volna olvasnod az általad linkelt oldalon a szöveget.

Ha nincs védelem, működik tovább, mint hosszabbító.

2017. júl. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Én vagyok a hülye. :D Írja az alján, hogy a zöld fény mutatja, hogy van védelem rajta, ha kialszik, akkor már nincs védelem, de megy tovább sima elosztóként. Zsír.
2017. júl. 3. 10:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!