Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Számítógép vásárlás. Mire...

Számítógép vásárlás. Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés

Segítségre lenne szükségem. Első saját számítógépem megvásárlásán gondolkodtam és elkéne egy kis segítség. Komplett gépet vegyek vagy én szereljem össze? Esetleg hogy milyen márkák azok amikben gondolkodnom kellene, vagy nektek mi az amiről véleményt tudnátok mondani?

Semmi konkrét elképzelésem nincs sajnos, "gamer" címszó alatt keresgélek. Fusson rajta fullhd-ban egy GTA5 vagy hasonló.

És a ram elég 8gb, de minimum 6gb.

És tényleg bocsi hogy nem tudok konkrétumot mondani de azért próbáljatok meg segíteni, fontos lenne. 14/F



2017. jún. 21. 02:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Megfizethető árkategóriára gondolok tehát 200k fölé ne igazán menjünk ha komplett gépről van szó, de mindent meghallgatok és megköszönök előre is!
2017. jún. 21. 02:23
 2/9 anonim válasza:
73%
Mint látom nem igazán értesz hozzá szóval mindenképp komplett gépet vegyél mert az összeszereléssel baj lesz ha nem ismersz olyan embert aki tudja, hogy mi mivel kompatibilis és összetudja szerelni. Márkából ízlés szerint kell választani. Én pl az AMD-t kerülöm bizonyos okok miatt és személyes tapasztalatból. Ha azt akarod, hogy a gta 5 elfusson rajta minimum kell egy i5-ös proci meg egy nvidia gtx 660 kb. + egy 6-8 gb ram, de pontos infókért ajánlom a gépigény.hu oldalt. Nem vagyok szakértő, de ezek szerintem biztos tanácsok és mint mondtam a márkát ízlés szerint kell választani.
2017. jún. 21. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a gta5 öt full grafon akarod nyomni akkor nagy vram-os videó kártya kell ami már önmagában a költségvetésed fele. Nekem 3 GB Vramom van és és az nem elég a maximális beállításokhoz, de azért megközelítem. Viszont az én gépem 300000 volt. De ennél a játéknál a felső beállítások csak nagyon minimális javulást hoznak, nekem a jelenlegi is bőven jó. Pl az árnyék és víz minőség így nekem nem nagyon magas hanem csak simán magas...
2017. jún. 21. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
GTA V vram igényes. Monitorral egérrel, mindennel együtt 200 a keret?
2017. jún. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem,egér billenytűzet illetve monitor az más téma lesz. Most csak magára a "gép" részére lennék kíváncsi.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2017. jún. 21. 20:56
 6/9 anonim válasza:

Szia!


ipon.hu-n van gépösszerakó, kiválasztod magadnak, hogy mit szeretnél a gépedbe és ők 2000 forintért össze is rakják neked és úgy szállítják ki.

Most nem raktam össze külön gépet, mert már fáradt vagyok hozzá, de így első ránézésre ez az általuk összerakott is jónak tűnik. Ha SSD-t nem kérsz, akkor 194 ezer forintba kerül a komplett gép. Illetve ha nem használsz DVD-ket és CD-ket, akkor az optikai meghajtóval is tudsz spórolni.


[link]

2017. jún. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a weboldalt!

"Sajnos" használok DVD-ket és CD-ket, ezt nem lenne hasznos kihagyni a gépből.

Köszi a válaszokat!

Ha valaki még tud hozzászólni örömmel veszem!

2017. jún. 22. 20:34
 8/9 anonim válasza:
Arra figyelj, ha a monitor is most lesz beszerezve, hogy HDMI vagy DVI csatlakozó legyen rajta. Mint például a linkelt gépbe szerelt VGA-n csak ezek vannak. Régebbi típusú monitoroknál átalakítóra van szükség, ami ronthatja a minőséget.
2017. jún. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az átalakító ronthat a minőségen?

Ezt jó tudnom.

Köszi a választ!

2017. jún. 23. 14:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!