Dimmer kapcsoló hibája lehet az, hogy a fényerőszabályozható LED izzók (dimmelhető) kiégnek?
3 hónap után 20 darab GU10 foglalatú (Life Light) Led izzóból már csak 5 darab világít.
A Led izzók foglalatán 230-380v feszültség mérhető a potméter tekerése közben. A Ledek felforrósodnak.
(A lednek nem az az egyik célja , hogy energia hatékony és nem melegszik?)
Erről a Dimmer kapcsolóról van szó:
A 380V biztos nem tesz jót nekik, mivel 230V-ra vannak tervezve. Nincs valami félrekötve? Két fázis között kellene kb 380-400V-ot mérni.
A LED is melegszik, csak lényegesen kevésbé, mint a hagyományos izzók.
Köszönöm a választ!
Ismerősnél van a helyzet ezért most nem tudom megnézni.
Szakmában tevékeny híréről alapos villanyszerelő szerelte.
A régi villanykapcsoló helyére került ami csak fázist szakított meg.
Ezeket a kapcsolókat oldalról pattintva lehet leszedni vagy a potméter gombot kell lehúzni aztán csavaros?
Azért a linken lévő leírásban felettébb érdekes dolgok vannak... (csak az ő égőiket, csak 2700 K-est, stb...) Én kétségbe vonom a szakértelmüket...
Meg a szabályzó minőségét is(380V + a LED is forró)
Hali!
Ez a dimmer egy egyszerű fázishasításos triakos kapcsolás. A legtöbb márkás dimmerben is ez van, annyi különbséggel, hogy ott 500V-os félvezető helyett 600 vagy 800V záró feszültségű triakot használnak. Pl.: BT136/600 vagy BT136/800.
A gond a lámpában lévő driver.
Mivel dolgoztam náluk mérnökként tudom, hogy a kínai az esetek egy részében hülyének nézi őket és nem azzal a béléssel küldi a terméket, mint amivel rendelik. Ugyanakkor a stabil, vezérelhető lámpák kínában is drágák. Az olcsóbb modellek kéttranzisztoros flyback kapcsolással készülnek szűrés nélkül. Ezek képesek összelengeni a fázishasításos vezérléssel, ezért is mérhető az a drasztikus feszültség a kapcsokon. Ezekben az esetekben a lámpákba épített driverben a végfoktranzisztor egyszerűen átég a túlfeszültség miatt és az áramkör primer részét a zárlati áram rommá bontja.
Volt nekik egy másik modelljük, abban cél IC és szűrő elkó is volt használva a primer oldalon, az jól bírta a kiképzést, ellenben 1-2% arányban számmal a LEDek pusztultak benne idő előtt.
Emlékszem volt olyan szűrés nélküli kéttranzisztoros driveres tétel, hogy 800 darabból két hónapon belül 600 visszajött szétdurrant elektronikával...
Viszont ami meglepő volt, hogyha változtatható kimeneti feszültségű toroid transzformátort használtunk, akkor a lámpát nem lehetett agyon ütni és a járulékos anomáliák is megszűntek.
DE kinek van egy lakásba 20 000 HUF értékben egy ormótlan méretű potenciométer kinézetű 5kg súlyú tekercselt vasdarabot beépítettni???
Üdv.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!