Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Green screennek lehet akármily...

Green screennek lehet akármilyen szinű falat használni?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy csináljak green screent és ugy láttam falat is lehet annak használni csak,hogy nekem rózsaszín a falam és nem tudom az jó-e hozzá.Légyszi válaszoljatok ha lehet gyorsan!
2017. ápr. 22. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért használják azt a neonzöld vásznat/festéket/anyagot, mert ami azzal megegyező színű és árnyalatú azt le lehet cserélni valami digitális képre úgy, hogy más érintetlen marad. Ha valaki hasonló zöld színű ruhát venne fel, azt is eltüntetné a program és rávetítené a képet mintha lyukas lenne az ember.


Az eljárásban nem a fal a lényeg, hanem a háttér és annak színe.

A rózsaszín ebből a szempontból azért rossz(abb), mert bármi ami hasonló árnyalatú azt is kitakarná a CGI. Ha nem valami erős lilás-ciklámen színről van szó ami tényleg minden más a képben lévő dologtó elüt, akkor lehet nem működne. Azért tipikus a kék és zöld szín használata, mert ez a kettő a legritkább árnyalat a bőrszínekben (és elég kontrasztos ahhoz hogy egyértelműen határolja a valóság és gépi kép határait - a rózsaszín viszont biztos rossz ebből a szempontból.


Ki kell próbálni.

2017. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben köszi ,de azért kiprobálom lehet hogy sikerül meglátjuk.
2017. ápr. 23. 17:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!