Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kössem össze a vgam a...

Hogyan kössem össze a vgam a monitorral?

Figyelt kérdés
Vettem egy videókártyát,amin DVI D sub van és a monitoromon csak VGA kimenet van... A DVI I átalakító ugye nem jó hozzá így nem tudom mivel összekötni
2017. ápr. 14. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Valami óriási katyvasz van a fejedben.


1) Nincs olyan, hogy DVI D sub, Van DVI-D és van D-sub (ami más néven a VGA).

2) A monitoron nincs kimenet, csak bemenet.


Ha van D-sub (VGA) kimenet a videókártyán, akkor simán összekötheted.

Ha nincs, csak DVI-D, akkor egy aktív adapter kell, ami a digitális jelet analóggá alakítja. 4-5 ezerért lehet ilyet kapni.

De az igazi megoldás, egy digitális bemenettel rendelkező monitor lenne.

2017. ápr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

DVI és D-Sub kimenet van a kártyán?

VGA bemenet van a monitoron?


A VGA és a D-Sub az ugyanaz.


DVI-ből létezik DVI-I, ebben benne van a digitális és analóg kimenet is.

Létezik DVI-D, ez a csak digitális kimenet.

Létezik DVI-A, ez a csak analóg kimenet, de ez ritkaság.

A videókártyákon lévő DVI kimenet általában DVI-I, vagyis hozzá lehet kötni DVI-D monitorhoz és egy egyszerű átalakítóval analóg VGA (D-Sub) bemenetű monitorhoz is.


Nézd meg a videókártya DVI kimenetét. Ha van rajta oldalt egy olyan rész, ami így néz ki:


:|:


akkor az DVI-I, a kétszer két pont az analóg csatlakozók, DVI-VGA átalakítóval rá lehet kötni D-Sub monitorra.


Ha csak ilyen az oldalsó rész:


|


akkor csak DVI-D a kimenete, vagyis nem lehet csatlakoztatni analóg VGA (D-Sub) monitorhoz.

2017. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"A videókártyákon lévő DVI kimenet általában DVI-I"

Ezt nem tudom megerősíteni. A mai videókártyák zömén csak digitális DVI-D és HDMI van.


Jelentősen megkönnyítené a válaszadást, ha a kérdező hajlandó lenne leírni a videókártya és a monitor típusát.

2017. ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vga: gigabyte radeon rx 460 a monitor meg valami samsung, de csak vga van a monitoron
2017. ápr. 14. 14:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Azon csak DVI-D van.

Vegyél egy digitális monitort.

2017. ápr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, de amelyiken D-Sub is van, azon általában DVI-I szokott lenni, ezek régebbi típusok. Mert ezt nehezen lehetett értelmezni: "amin DVI D sub van".


Mivel csak digitális kimeneted van, így az analóg VGA-ra kötni csak egy aktív átalakítóval lenne lehetséges. Kínából lehet rendelni ebay-en, aliexpressen, 3000-4000 forint körül van, de nem tudom ajánlani, nekem néhány hónap működés után szétégette a vezetékeket, már vörösen izzott és lángolt a vezeték, jó, hogy nem égett le a ház.

Jobban jársz, ha veszel egy digitális monitort.

2017. ápr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!