Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Falra szerelhető riasztórendsz...

Falra szerelhető riasztórendszer mozgásérzékelőinek, műanyag árnyéklemez cseréje, de mire?

Figyelt kérdés

Üdv néktek!

Leszereltem a mozgásérzékelőket a házban, van jó pár darab. ( [link] )

Ez a régebbi fajta, de jól működő ( én meg vagyok veleük elégedve ) mozgásérzékelők, amik a riasztórendszer részét képezik. Bemattult rajta az a műanyag fólia, amin " kilát " a mozgásérzékelő.

Lepróbáltam mindent a műanyagok nélkül, és tökéletesen működnek, csak nélkülük nem lehet beállítani az érzékelési tartományt.

Ezeket cserélni kellene, ebben kérném a segítségeteket!

Bújom az internetet egy ideje, és semmit sem találtam erről a bizonyos " árnyékfóliáról ".

Nincs értelme új érzékelőket beszerezni, mert sok darabról van szó, és így többe kerülne a leves mint a hús.

Tudnátok nekem ebben segíteni?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. jan. 22. 06:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyet nem kapsz sehol, meg hogy milyen anyag lenne jó azt nem tudom. Ha a 3D nyomtatás el lenne terjedve lehetne készíteni.

Mindegyik műanyag elveszti idővel az eredetiségét.

Kólás flakon nem jó hozzá? Celofánt megfelelő vastagságba?

Nem tudom.

2017. jan. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az nem csak egy fólia, hanem egy "sík-lencse", egy csomó barázda van belemarva, ettől lesznek zónái, és érzékelési területe.

Így lehet lencse (tényleg így nevezik) cserével széles, keskeny látószöget adni az érzékelőnek, vagy akár folyosó érzékelővé alakítani, ami csak egy sávban lát vízszintesen.


Csak az adott típushoz való gyári lencsével lesz használható az érzékelőd. Keress a guglin.

[link]


A leves mint a hús hasonlatot nem értem, semmi nem drágább egy nem működő riasztó miatt sikeres betörésnél.

2017. jan. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!