Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 30 m led szalag öszékötéséhez...

30 m led szalag öszékötéséhez mekkora teljesítményű trafót érdemes beszereznem?

Figyelt kérdés
Nemrégiben vásároltam 30 m led szalagot a garázs dekorációhoz(beltér). Viszont észrevettem hogy az együttes összekötésében amit küldtek mellé trafót elég gyenge(gyári). Milyen erősségűt érdemes vásárolnom?

2017. jan. 18. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg a LED szallagodra rá van írva, hogy hány W/m ezt a számot beszorzod 30-al akkor megkapod a szükséges legkisebb teljesítményt, célszerű úgy számolni, hogy az így kapott teljesítmény kb. 85%-a legyen a tápegység teljesítményének. Arra is figyelni kell, hogy ilyen esetben a LED szallagot több helyről is be kell táplálni mer tnem mindegyik bírja ilyen hosszúságban csak egy végről betáplálva.
2017. jan. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha el tudod dugni valahova a tápot akkor 3000 ft ert a neten lehet noname pc tápot venni ujonnan szállítással. én valami akcioban 2500 ft / db áron 10et vettem :D az alaplapi csatlakozon van egy kábel amiből 1 van (egy ilyen szinu van) asszem talán zöld.. ha összekötöd egy feketével beindul alaplap nélkül is tehát profi led tápod lett.

olyan 35 métert lát el nekem, életem legstabilabb tápja, garázsban a venti hangja se zavaró


Különben a ledszalagtól függ, de olyan 15 amper fog neked kelleni..

2017. jan. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Bővíteném akkor a fejleményeket. Kb 23 m led szalag szükséges a teljes beltér kialakításához. led szalag 5050 rgb aminek 9+-0.3 w/m. Kaptam hozzá egy led Controller-t. A controller 3 kimenet van. Controller 2 kimenő portán elindítok egy egy oldal 11,5 m led szalagot amit a végén össze kötök. Lesz-e probléma?
2017. jan. 19. 15:50
 4/4 anonim ***** válasza:
a controller birni fogja ??
2017. jan. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!