Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen e-book olvasót ajánloto...

Milyen e-book olvasót ajánlotok, amely az alábbi feltételeknek megfelelnek?

Figyelt kérdés

Kitételek:

1.Melyik e-book olvasó képes ÁTALAKÍTÁS NÉLKÜL a legtöbb fájlformátumot olvasni? Konkrétabban: doc, docx, pdf, djvu, txt, epub, mobi.


2. Az akkumulátora viszonylag jól bírja.


3. E-book olvasót keresek és nem tabletet.


4. 50E HUF a felső határ árban +/- 5000 HUF kb.



Jelenleg Kindle olvasóm van, kb. 4 éves.

A leírásában az volt, hogy támogatja az azw, mobi formátumok mellett a txt, html, pdf, doc, prc, epub formátumokat is.


Ehhez képest, amit valóban támogat: azw, mobi és a pdf, de ez utóbbi, ha nem elég nagy betűs, akkor olvashatatlan a képernyőn, annyira pici lesz a betűméret és ugye ennél a formátumnál nem is lehet nagyítani. Ha zoomolok, akkor pedig minden egyes sornál mozgatni kell a csúszkát, amitől az olvasási élmény elszáll.


A többi formátumot pedig NEM ismeri fel: rámásolom ugyanabba a könyvtárba, ahol az azw, mobi és pdf van, a gépen láthatók is, de az olvasón nem jelennek meg, olyan, mintha nem lennének rajta.


Ezen tapasztalat miatt NEM akarok Kindle-t venni.


2017. jan. 1. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem Kindle-n egyszerűbb a dolog.

Van mindegyiknek valamilyen hibája, nekem mindent megjelenít, de kódolási és tördelési hibái mindnek vannak.

Nekem ugyanez a bajom pdf-nél, amit leírtál, hogy aprók a betűk, kinagyításnál meg lelóg a két szélen a szöveg. Én két megoldást találtam rá. Az egyik, hogy fekvő tájolásban olvasom a pdf-eket, a másik meg, hogy nekem van az alsó menüsorban olyan, hogy alaphelyzetbe állítás és akkor az aktuális könyvet nagybetűssé teszi, és jól is tördeli viszonylag, azon meg lehet kicsinyíteni.

2017. jan. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kindle olvasóval befejeztem erre az életre.

Jó ideje már könyvtárból kölcsönzöm ki, ami megvan, vagy a laptopon olvasom. De ugye ez így nem oké hosszabb távon.


Azért is érdekelne, hogy melyik könyvolvasó felel meg a fenti kitételeknek.


Tudom, hogy nincs tökéletes olvasó.


De szerintem a Kindle-nél a név kötelez és nem a tényleges tudása, legalább is a régebbiek esetében.

2017. jan. 1. 23:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy mindegyik feltételnek megfele az enyém, de szerintem egész jó, bár kicsit nem annyira logikus, de nekem megfelel.

Nekem Pocketbook Basic 2 van.

Túl sok ebook-ot nem láttam még, de párat igen, viszont az biztos, hogy a pdf-ekkel soknak gondja van, még a drágábbaknak is. Kindle-ről is olvastam ugyanilyen hibákról, szóval nem a márka és az ár a lényeg.

2017. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!