Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért jó a D. A. L. funkció a...

Miért jó a D. A. L. funkció a mostani zsebszámológépeken? (Szinte csak ilyen számológépeket lehet kapni. )

Figyelt kérdés

Az én kb. 20 éves SHARP számológépemen, még nincs ez a D.A.L.(közvetlen algebrai beviteli logika)funkció. Szerintem sokkal jobb, mint a mostani korszerű zsebszámológépek, amelyek ezzel a funkcióval vannak ellátva. Leírom, hogy mire gondolok: ha eredménynek kapok egy végtelen tizedes törtet és annak a törtnek kellene a 3. gyökét venni, akkor a D.A.L. funkciós gépeknél újra be kell írnom az egész értéket még egyszer a gépbe, hogy gyököt tudjak vonni. Míg a régi számológépnél egyből tudtam a megkapott eredményből gyököt vonni, osztani, szorozni, stb. Tehát mindenféle műveletet tudtam végezni a kilométer hosszúságú eredménnyel.


Tudom a mai világban már mindenkinek van okos telefonja. Azonban ez a dolog érdekelne engem. Ha valaki tudna nekem ebben segíteni, akkor azt megköszönném.


Értelmes válaszokat várok! Köszönöm!



#számológép #zsebszámológép D.A.L. funkcióval #miért jó a D.A.L. funkció a zsebszámológépeknél #közvetlen algebrai beviteli logika zsebszámológépeknél #D.A.L. funkció
2016. dec. 16. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:

"akkor a D.A.L. funkciós gépeknél újra be kell írnom az egész értéket még egyszer a gépbe"

Nem kell, erre való az "Ans" funkció, ami a legutóbbi számítás eredményét adja.

2016. dec. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Nekem valahogy - biztos azért, mert én azt szoktam meg - a régi típusú számológépek, annak ellenére, hogy bonyolultabbak, egyszerűbbnek tűnnek.


pl.: beütöm, hogy 30 és utána, hogy sin vagy cos stb.

2016. dec. 16. 14:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele, nem értettem mi értelme van ezeknek az új számológépeknek. Úgy gondoltam, hogy ez azoknak való, akik nem tudják mit számolnak, nem ismerik a műveleti sorrendet, stb.

Aztán egyetemen jöttek az olyan tantárgyak, ahol komplex számos kifejezésekkel kellett számolni. És amikor egy zh-n megbuktam, elhatároztam, hogy veszek egy ilyen számológépet.

Ugyanis a régi "hagyományos" számológépemmel kb. 25 perc volt egy adott feladat kiszámolása, akinek új volt, az meg kész volt 10 perc alatt. Ráadásul ha elszámoltam valamit, akkor mivel nem lehet előhívni az előzményeket, egy kínszenvedés az újraszámolás.

Én viszonylag hamar (1-2 hét alatt) megszoktam az újfajta beviteli módot.

2016. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsónak is köszönöm a válaszát!


Akkor most így, hogy Te már mindkét típusú számológépet használtad, szerinted melyik a jobb/praktikusabb/gyorsabb stb.?


(Én 2 főiskolát levelezőn végigcsináltam a hagyományos számológéppel. Aztán egy "jóakaróm" segített megszabadítani tőle. Nagyon sajnáltam.)

2016. dec. 16. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!