Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A gépem folyton kék halált...

A gépem folyton kék halált hal, mi lehet a probléma? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nyár végén vettem egy számítógépet CPU: Amd Fx 8350 VGA Radeon R9 380 a Strix szériából. Néhány ismerősünk jól ért a gépekhez és feltelepítették nekem a windows 10-et, eleinte voltak problémák majd elmúltak, de most újra előjöttek, sokszor kék halált kap a gép, ahogy észre vettem akkor amikor eléggé meg van terhelve. Ha nem frissítettem a videókártyámat akkor a LoL-tól is kiakadt néha, ezért folyton frissítek és úgy nincs baj, ha egy videót rendereltem, akkor ott is sokszor kék halált kapott, ezért állítgattam a beállításokon és úgy nincs baj, viszont ha OBS-t használok videók felvételéhez vagy streameléshez, akkor óránként megtörténik aminek nem kéne :/ Sokféle hibaüzenetet ír ki az egyik leggyakorabbi ez: irql_not_less_or_equal

2016. nov. 20. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
hardwer defekt, valoszinuleg a videokari, de lehet egy kondenzator is az alaplapon
2016. nov. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

"A probléma, hogy egy kernelfolyamat vagy driver olyan memóriaterületet próbál elérni, amihez nincs jogosultsága, vagy egy IRQL (interrupt request level) túl magas. Minden kernelfolyamat csak olyan másik folyamathoz férhet hozzá, aminek az IRQL-je azonos vagy kisebb, mint az övé. Talán a leggyakoribb hibaüzenet, és az a szép benne, hogy jóformán bármi okozhatja.

Ha az utóbbi időben került új hardver a gépbe, azt vegyük ki, és az illesztőprogramját is távolítsuk el. Ha nem volt ilyen, akkor először is telepítsük újra az operációs rendszert, a hiba leggyakrabban szoftveres. Ha ez nem segít, akkor jöhetnek a diagnosztikai programok, kezdjük a memóriával".

[link]

2016. nov. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!