Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha csinálok egy 5 cellából...

Ha csinálok egy 5 cellából álló 18v os akku packot, azt hogyan töltsem?

Figyelt kérdés
A lámpámhoz akarok csinálni egy 18650es akkukból álló 18v-os packot. Sorba lennének kötve. A két végét (+,-) rákötném a 18v os töltőre, (ami egyébként 22-24v között tölt) akkor az nem lenne veszélyes? Lehet így tölteni?

2016. nov. 19. 18:52
 1/4 EagleHUN ***** válasza:

Természetesen.

Amennyiben a töltőben van töltésszabályozó és lekapcsol amikor az akkupakkod feltöltött.

Vagy te tudod kb mikor van töltve és leveszed róla.

2016. nov. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az a 22-24 volt a töltőben gondolom vagy lecsökken terheléskor, vagy kibírják az akkuk. Amúgy kb 3 óra szerintem bőven elég nekik :)
2016. nov. 19. 20:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért csak óvatosan. A liion akksik nem igazán szeretik a túltöltést. A tűréshatár +0,05V/cella. Ezzel a töltővel ezt bőven átlépnéd. Egyébként meg ha soros akku packed van azokat nem szerencsés egy ilyen töltővel tölteni ha hosszú életet vársz tőlük. Idővel változik a kapacitásuk, meg alapból se tök egyformák. Így ha sorba kötsz 5 akkut és ráraksz a 2 végére tápot nem biztos hogy minden cellán max 4,2V lesz. Gyengébb akku túltöltődik (akár jelentősen is), jobb állapotú meg nem lesz feltölve. A leg biztosabban egy úgynevezett balanszeres töltővel lehet az ilyen packokat tölteni. Az minden cellát figyel és nem tölt túl.
2017. ápr. 15. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azóta vettem Lipro Balance töltőt, viszont sima + - csatlakozást használom. Nem tudom hogy kell az akkukra balance töltés kábeleket rakni. Így is figyeli az akkukat?
2017. ápr. 16. 18:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!