Hogyan kell kártyával fizetni a Tesco önkiszolgálós
gépeknél?
Figyelt kérdés
A készpénzes fizetés oké, de kártyával még sosem fizettem és szeretném tudni hogy működik. Sosem figyeltem, hogy a pénztárosok mit matatnak a kártyámmal, csak mindig beírtam a PIN-t és zöld gomb. De oda a "számológépnek" az aljára kell bedugni? :D Mi annak egyáltalán a neve? És azután egyből a PIN kódot kell megadni? Illetve le is lehet egy kártyát húzni és az mikor lehetséges?
És ami nagyon érdekelne, hogy ennél a videónál 1:08-nál mi az a CHQ? [link]
Tiszta röhej, hogy többször fizettem már kártyával mégsem tudom, hogy valójában hogy kell haszálni egy ilyen önkiszolgálónál. :D
Sima egyenleg vs lekötések. Én még sose láttam hogy a sima kártyával hozzá lehetne férni a lekötésekhez, és kártyás fizetésnél sosem jött fel ilyen opció. De ez Mo., meg nekem debit kártyám van csak.
Van egyébként ott egy alkalmazott, ha gond van, segít.
2016. okt. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Ja és terminálnak hívják a "számológépet" amennyire tudom.
2016. okt. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 A kérdező kommentje:
Atm-t persze, használtam már, ott is csak PIN-t kellett megadni. Viszont valaki elárulná, hogy mi a különbség a mágneses/lehúzásos illetve a pin kódos fizetés között (amikor alul bedugja a kártyát a terminálba majd pin és zöld gomb)? Előbbit szinte sosem láttam, hogy használják, de valamelyik nap pl. vásároltam egy ruhaboltban és az eladó azt mondta, hogy nem fogadja el, ezért le kell húznia és alá kellett írnom egy papírt. Eddig mindig azt láttam, hogy a pénztáros bedugja alul a kártyát és nekem kell megadni a PIN-t, de ez új volt számomra. Ja és mielőtt elkezdenétek savazni, jelzem még fiatal vagyok és mostanában kezdtem használni igazán a kártyámat, azután, hogy a diákmunkából megkaptam életem első fizetését. :D
2016. okt. 3. 22:54
4/6 anonim válasza:
Ha jól tudom lehúzásnál a mágnescsíkot olvassa le, bedugásnál/érintésnél pedig a csipet, az meg hogy kéri-e a PIN-t, változó. Azt hiszem a csipes mindig kéri, a lehúzós meg csak ritkán.
2016. okt. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
Lehúzás ill. bedugás között csak az a különbség, hogy hogyan olvassa le a terminál a kártyádat. Chippen, vagy mágneskártyán keresztül. Végeredményében ugyan azt az azonosító kódot kapja, amire neki szüksége van. A lehúzás gyorsabb, a chip biztosabb.
És akkor ott van ugye most már a PayPass is, amivel csak odatartod a gép kijelzője környékére, megvárod míg pittyen, és kész. Ott pedig NFC-n keresztül kapja meg a kódot.
2016. okt. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
Az automata kasszák használata rendkívül egyszerű, ráadásul egy hang folyamatosan mondja, hogy mit kell csinálnunk. Egyesével le kell csipogtatni a termékeket, majd a jobb oldali mérlegre helyezni, súlyellenőrzés céljából. A vásárlás végén megadhatjuk, hogy hány szatyrot szeretnénk venni, és kiválaszthatjuk a fizetés módját: készpénz, vagy bankkártya. A bankkártyás terminálokat is mi használhatjuk, viszont minden kártya esetén kérnek PIN kódot a biztonság miatt. Van mód vegyes (készpénz+kártya) fizetésre is, valamint a rendszer a TESCO clubkártyát is kezeli. A biztonság érdekében egy munkatárs figyeli a 4 kasszát, aki egyébként segít is a használatban, illetve minden önkiszolgáló kassza felett van kamera.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!