Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » RAM memória nem használható...

RAM memória nem használható teljesen?

Figyelt kérdés
Hello, nem rég vettem egy hordozható számítógépet (HP 255 G4, alapban Windows 10), majd újra telepítettem az operációs rendszert, mivel tele volt a gép minden felesleges szoftverral, és jobbnak láttam ha inkább újra telepítem a rendszert. Csak most valamiért a 4GB RAM memóriából csak 3.45GB használható. Már sok mindent próbáltam, msconfig-on keresztül a boot beállításokban is állítottam dolgokat, és csak rosszabb lett. Valakinek van valami ötlete hogy mi lehet a galiba?

2016. aug. 28. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
30%
64 bites oprendszert kellett volna felrakni
2016. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
59%

A PC RAM memóriák flash alapú, integrált memóriák, melyeknek van egy természetes elhasználódási folyamatuk. Pontosabban memória blokkokból épülnek fel, és amelyik blokk tönkre megy, azt a vezérlő lekapcsolja. Ezért van az, hogy a pendrive-ok tárterülete is idővel fogy. Az normális, hogy kevesebb lesz idővel.

Nekem konkrétan 2 éves laptopban a 4GB-ból ebben a pillanatban már csak 3,43GB használható

2016. aug. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
64 bitest raktam rá
2016. aug. 28. 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!