Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A kis 100 mikros kondenzátorna...

A kis 100 mikros kondenzátornak baj, ha nagy hő éri?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy egy nagyobb összeállításba kell beiktatnom, mint egy toldalék, két végén dugó stb, árnyékolás azaz még több minden köré, és zsugorcsővel fogom utána össze mindent egybe, csak mintha azt venném észre, hogy amíg nincs bezsugorcsövezve, addig működik rendesen, de ha végigmelegítem az egészet, akkor vége.

Csak arra nem jövök rá, hogy most valami túlságosan összeér, ahogy egymásra szorulnak a rétegek, netán a vékony kis szigetelés is megolvad vagy maga a kondi érzékeny a hőre.


Szerintetek?


2016. júl. 12. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nagy hő éri az persze hogy baj. De mennyi is az a nagy?
2016. júl. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a hő teszi, lehet a nagy közelség is..
2016. júl. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

milyen közelségre gondolsz?


amúgy a nagy hő annyit jelent, hogy azért elég forróra öngyújtózom, hogy rá olvadjon a zsugorcső. szóval általában nem igen lehet kézzel se megfogni utána egy darabig. nem tudom hány fok, de sok ...

csak más ötletem meg nincs, ez a gond :( akkor marad a szigszalag de az meg ronda, meg annyira nem is tartja egyben a dolgokat

2016. júl. 12. 13:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem zárlatos lesz valami drót a zsugoritás után, nem a kondi a hibás.
2016. júl. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

igen én is tippeltem erre :( köszi

főleg egyre több olyan kábellal találkozok h az árnyékolást mér nem fémsodronnyal oldják meg, hanem valami fóliával, és oké tuti árnyékol na csak éppen ha erre rámelegítek, az szépen elolvad mint a huzat + forrasztani s elehet, szal hatalmas egy találmány az istenit :(


esetleg tudtok nekem ajánlani, linkelni egy eres, nagyon árnyékolt kábelt (fémsodronnyal persze)? a sokadik elektronikai áruházba megyek be és közlik h nekik nincs és nem is volt és senki se keresi stb, miközben nekem meg létfontosságú lenne és nem értem, miért annyira speckó dolog ez.

2016. júl. 13. 08:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Az áramköri elemek káros közelségét meg úgy értem, hogy ha egy darab vezetőt közel egyenesen kihúzol, akkor vezetékként viselkedik. De ha összegubancolod szorosan, akkor tekercsként, annak minden hatásával.
2016. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!