Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Működik az élet elektronikus...

Működik az élet elektronikus eszközök nélkül?

Figyelt kérdés
Ha valakinek nincs mobiltelefonja, számítógépe, TV-je, stb.
2016. máj. 19. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Számítógép (ha nem a munkád része)és tv nélkül igen, de telefon nélkül már nehéz a mai világban. Anyósom és anyukám életében nem ült le számítógéphez, nem is értenek hozzá, nagyon jól megvannak nélküle. tv sem létszükséglet.
2016. máj. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért nem halsz bele, ha nincs okostelefonod. Képzeld nekem 20 éves koromban lett mobiltelefonom és előtte is tök jól elvoltam, még találkozni is tudtam a barátaimmal, nem csak a chat-en írogattunk egymásnak.
2016. máj. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy okos telefon legyen, de egy sima házi telefon nélkül azért már elég nehéz. Hogyan hozna össze anyukám egy családi összejövetelt hétvégére postai levelezgetéssel mikor mi "gyerekek" távol lakunk és elfoglaltak vagyunk? Az idő számít manapság. Persze gyerek korunkban még valamennyire működött, de más volt a tempó mindenkinek.
2016. máj. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 És mennyivel jobb volt az a tempó. Régen nyilván a vezetékes telefon nélkül is jól megvoltak az emberek, szerintem tartalmasabb időtöltés a beszélgetés valódi emberekkel, mint pötyögni a net előtt.
2016. máj. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Természetesen jobb volt, én még emlékszem arra az időszakra. 15 évesen még nem volt otthon telefonunk, de a faluban volt egyetlen telefonfülke, és oda jártam telefonálni, ha fel akartam hívni a barátomat. Jóformán beköltöztem a fülkébe, még mindig emlékszem a fílingjére még 20 év után is. Ahogy felmelegítette a nyári nap, fülledt és büdös volt, a lábammal tartottam nyitva az ajtót amíg dobáltam be az aprót. Még a csörgő hangjára is emlékszem, mert ha elfogyott a pénzem visszahívott.

Viszont nyugodt voltam. És miért? Mert otthon nem csörgött semmi percenként, lehetett pihenni ha akart az ember. Ma az van, hogy amikor épp kicsit délutáni sziesztáznánk vasárnap a párommal, akkor hív fel valaki. Vagy este, amikor megnéznék végre egy filmet. Pár napig nem volt netem, és számtalan kétségbeesett üzenetet kaptam, hogy mi van velem. Nekem is hiányzott (részben megszokásból) de ami a lényeg, hogy rájöttem nem maradtam le semmiről abban a pár napban.

Ezen kívül ezek az eszközök arra valók, hogy felidegesítsenek akkor amikor kikapcsolódnál. Volt, hogy elmerészeltem menni a férjemmel 3 napra a Balatonra. Akkor hívott egy régi ügyfél, hogy kéne neki ez-az, mondtam neki, hogy pihenésen vagyok, ő közölte, hogy sajnálja, de nem tud várni 3 napot, elmegy máshova. Azzal hogy felvettem a telefont, csak azt értem el, hogy jó ideges lettem, jobb lett volna boldog tudatlanságban maradni, mert úgysem tudtam volna mit tenni. de ha meg kikapcsolom, akkor szintén kapom a számonkérést, hogy miért nem ért el. A minap voltunk egy horgásztón, és a társaságból az egyik ipse mondja nagy lelkesen telefonnal a kezében, hogy van ám itt wifi. Na akkor már már kiakartam, és mondtam neki, hogy kit érdekel? a tavat akarom nézegetni és békakuruttyolást akarok hallgatni. És akkor a tó partján olyant tettem amit már évek óta nem: Kezembe vettem egy könyvet...

2016. máj. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5 wow, nagyon egyetértek veled. Tudom hogy le kellene állnom a netezésről, stb. de annyira beszippantja az embert, most is csak ülök a gyk előtt, pedig egy könyv olvasása már eleve mennyire nyugisabb lenne.
2016. máj. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!