Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megoldani...

Hogyan tudnám megoldani vezeték nélküli kapcsolóval ezt az elektronikus feladatot? 230V

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám megoldani a mostani, hagyományos 8V-os csengőnkre rákötni egy olyan rádiófrekvenciás eszközt ami egy másik rádiófrekvenciás vevőt működtet (relét, mágneskapcsolót, stb.) amivel egy másik, távolabb lévő csengőt is működésbe lehet hozni? Nagyon körülményes volna a rákötés vezetékkel, mert sok falat kellene átfúrni, de légvonalban nincs messze egymástól a kettő. Családi házunk csengőjét szeretném megduplázni ezáltal. Drága megoldásokat találtam már, de 20 - 30 eFt-os eszközzel nem sokra megyek mert ennyi pénzből akár új kábelcsövet is vésethetnék a falba akár az is kijönne ennyiből. Ötlet? Vélemény? Tapasztalati tanács? Köszönöm szépen!

#csengő #adó-vevő #vezeték nélküli jelfogó
2016. ápr. 16. 10:16
 1/3 A kérdező kommentje:
Jah mindenképp üzemben kell a mostani vezetékes csengőt hagyni sajnos nem tudom lecserélni vezeték nélkülire, hogy azt áthelyezzem könnyen bárhová. Köszi!
2016. ápr. 16. 10:17
 2/3 Szirty ***** válasza:

Tehát ha jól értem:


- Vezetéket kihúzni drága, sok vésés, stb.

- Erre alkalmas rádiófrekvenciás eszközt venni drága, több tízezer Ft


Építeni akarsz ilyet? Az sikerülne? Van kellő tapasztalat és ismeret?

2016. ápr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem, nincs kellő tapasztalatom. Nyilván ha van egy kész RF áramkör akkor azért azt meg tudom táplálni és rá tudom ültetni egy nyákra, illetve munkára fogni egy relével leválasztani meg tápot adni neki. De hogy nulláról felépíteni, azt kerülném. A kész megoldásokra pedig nincs pénzem, bármilyen szép is a sorolható sínre pattintható Schneider és társainak megoldása RF adó vevő modulokkal.
2016. ápr. 16. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!