A hőpapírnak mi a "működési elve"? Vagyis miben különbözik a hőpapíros nyomtatás a hagyományos papírra való lézernyomtatástól?
Ahogy elnézem, a pénztárgépekben az utóbbi időkben nagyon népszerű lett a hőpapíros bizonylatkiadás. Gondolok itt az üzletek esetében a számlakiadásra és a tömegközlekedés esetében a jegykiadásra.
Főleg azért is kérdezem, mert ennek az az átkos tulajdonsága, hogyha nem úgy van tárolva, akkor elég rövid időn belül olvashatatlanná tud válni. Ez különösen akkor lehet zavaró, ha egy garanciális javítást akarnánk érvényesíteni, de a számla már teljesen olvashatatlan, amivel bizonyítani tudnánk, hogy ott vásároltuk az adott terméket.
A lézernyomtató (és a tintasugaras is) festéket visz fel a papírra, az adja a nyomtatott rajzolatot.
A hőpapírra nem kerül festék, meleg (70-120 C fok) hatására elszíneződik, annál ez adja a rajzolatot.
Utóbbi valóban sérülékeny, alacsony páratartalmú, napfénytől védett helyen kell tárolni. Néhány műanyagfajtára is reagál.
Üdv!
A hőpapír nem más, mint egy vegyi koktéllal átitatott papír.
Ennek a koktélnak van egy olyan tulajdonsága, hogy jóval kisebb hőmérsékleten elszíneződik, mint maga a papír, amire felvitték. A nyomtatóban meg egy sor villamos fűtőszál képezi az oszlopokat, melyeket az elektronika úgy kapcsolgat, hogy az a kívánt képet hozza létre.
A vegyi koktélnak van egy olyan hülye tulajdonsága, hő vagy fény, illetve bizonyos más vegyületek hatására a nyomtatáskor lejátszódó folyamat megfordulhat, vagy a vegyület szétesik. Ilyenkor a nyomat el kezd halványulni.
Hasonló jelenség játszódik le a az olvashatósági idő lejárta felé is. Ilyenkor a vegyi koktél magától szétesik.
Üdv.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!