Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehet zavarforrás, hogy egy...

Lehet zavarforrás, hogy egy kábelbe beiktatok egy csatlakozót, vagyis átalakítom a végződést másik típusú csatlakozóra?

Figyelt kérdés

Egy egyeres árnyékolt kábelről van szó, és annyit tettem, hogy mivel a jelet egy sztereo-csatlakozóba kell vezetni, ezért a kábel végére tettem egy RCA-csatlakozót, majd a meleg eret rávittem egy szintén árnyékolt kábelen keresztül egy sztereo jack dugó mindkét meleg pontjára, a negatív pedig maradt az egy negatív nyilván. összesen kb 10 cm kábellal.


Ez a kis átalakítás okozhat olyan mértékű zavart, hogy teljesen zúg-búg a felvétel?

(eredetileg egy mono jack volt, de 6,3-as tehát azt mindenképp cserélni kellett volna, és az RCA meg muszáj volt, mert így tudom váltogatni, van ahova továbbra is a mono 6,3 jack kell, van ahova sztereo 3,5 jack, azaz valami egységes végződést kellett csinálnom, na de létezhet, hogy ez a kis átalakítás ennyire bezavar neki? a forrasztások tuti jók, ellenőriztem is, az árnyékolás is, minden. de akkor hol lehet a hiba?)


2016. jan. 15. 21:19
 1/8 A kérdező kommentje:

és kérdés, ha igen, akkor hogy tudom kivédeni?


egy kondi közbeiktatása segíthet esetleg sorosan a pluszba?

2016. jan. 15. 21:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Valami mégsem stimmel, hiába ellenőriztél mindent. Vegyél másik kábelt, ami nincs meghekkelve és találtam neked átalakítót 200 Ft alatt. Ha Szegedi vagy akkor itthonról adok neked egyet ingyen :)

Ezzel nem lehet bajod és csak lehúzod a csatit ha nem 6,3 hanem rca kell

Link:

[link]

2016. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

oké kszi, sajnos nem szegedi vagyok, és ahogy szétvágtam, a kábel is viszonylag jó minőségnek tűnt, elég jól árnyékolt, de akkor létezhet hogy csak mert az RCA ott kb fél centin szabadon van, emiatt máris összeszed zavart? nekem hihetetlen.

Működni működik, csak kicsit zúgós, persze jó kérdés h átalakítás nélkül milyen lett volna, de azt nem is tudom kipróbálni, mert a csati nem stimm (HA MEG AZT ALAKÍTOM EZzel amit mutattál, akkor egy az egyben ott vagyok, nem?)

vagy ezek a jelkábelek tényleg ennyire nagyon érzékenyek az elektromos szmogra is?

2016. jan. 15. 22:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhetőnek tartom, hogy a vágott kábel, akár egy minimális szabad részen össze szed ezt-azt. Rengeteg az elektromos sugárzó (pl. Mikró, wi-fi, telefon, rádió, stb.) és egy háztartásban ettől sokkal több minden is előfordulhat. Azért mondtam, hogy próbálkozz inkább gyári kábel+átalakító kombóval. Szerintem így kisebb az esély a recsegésre.
2016. jan. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

értem, hát köszi szépen, igen azt tapasztalom, hogy borzalmas elektromos zavarás van manapság bárhol, de tapasztalati úton ez olyan szinten, hogy elég ha csak a laptopot bekapcsolva hagyom és máris zúg 10-szeresen az egész, ha meg kimegyek a szabadba, távol lakott területtől, és úgy próbálom, ott szép tiszta minden, semmi zúgás (és persze mindent csakis szigorúan aksiról üzemeltetve).


Én nem is tudom mi lesz itt komolyan, és egyre csak nő és nő a zavarforrás mennyisége is , minősége is ... Hát látod erre jó példa, hogy rádiós mikrofont már nem is igazán tudsz használni, kivéve a divatba jött, de sztem csapnivaló minőségű 2,4 GHz-es digitálisakat, de ez nem megoldás, sokkal korlátozottabb, a hatótáv is gyengébb, késik is a jel, és stb stb ...

2016. jan. 16. 09:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen sajnos. Mai szemmel úgy látom, hogy nem lesznek olyan minőségek, mint a régi analóg világban. Bár ki tudja mit hoz a jövő... :) nem vagyok technika ellenes, de ilyen szempontból tényleg hagy maga után némi kívánnivalót a dolog. Megoldható a "szép" hangzás mindenféle sokszor árnyékolt, zavar szűrős kütyükkel, de akkor is tömörített formátumú zenét hallgatunk, ami minőség vesztett. Plusz marha drága ha tényleg jó hangzást szeretnél. A mai fiatalok meg nem értik miért sírjuk vissza a régi technikát mikor sok bőrönd illetve szatyor kazetta/bakelit most hatszor ráfér egy körömnyi micro sd-re...
2016. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
na igen. de aki meg jobban benne van a témában és profibb nem csak "összedugom és szóljon" -szinten, hanem érti is a működési elveket, na meg van összehasonlítási alapjuk, ők azért sokkal inkább visszasírják az analóg technikát igen sok mindenben ...
2016. jan. 16. 19:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Na igen. Ez halál biztos.
2016. jan. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!