Solution márkájú vijjogó riasztókészülékünk van, mi van, ha beriaszt, mikor nem vagyunk itthon?
A házat úgy vettük, hogy be volt építve ez a riasztó, a régi tulaj fizetett egy biztonsági cégnek, hogy náluk jelezzen, ha riaszt. Mi felmondtuk ezt, és a riasztó be van üzemelve, de soha nincs élesítve. Tudjuk a régi tulaj kódját is, be lehetne élesíteni.
Csakhogy a minap volt egy ilyen eset, hogy az utcánkban a szemközti ház riasztója éjjel 3-kor bekapcsolt, mindenki felébredt az utcában és szidtuk az illetőt, aki nem volt itthon. Szerencsére épp akkor áramszünet volt, így kb 2 órán át tartó vijjogás után a riasztó akkumulátora lemerülhetett, mert elhalkult, majd elhallgatott. Nagyon szidtuk az illetőt, aki még otthon is volt, csak elfelejthette a kódot, ide-oda futkosott, nem tudta leállítani a vijjogást... Reggelre aztán lett áram az utcában, de a szemközti ház riasztója nem kapcsolt be újra szerencsére.
Azóta rettegek, mi lesz, ha a riasztónk hasonló vijjogást produkál. Ha nem lenne áramszünet, semmi nem lenne, ami leállítaná, ha nem lennénk itthon - emiatt soha nem használhatnánk a riasztót. (Arra is gondoltam, hogy azon az éjjelen tényleg lehettek valami betörők, akik az áramszünetet csinálhatták - vagy tudták, hogy lesz és megpróbálták kihasználni).
Van értelme egyáltalán ennek a riasztórendszernek? Mit gondoltok? (Nincs beélesítve, de a szobákban az érzékelői folyamatosan piros fénnyel jelzik, ha mozgás van...egyáltalán mennyit fogyaszthat? Tényleg semmit nem tudok róla - feleségem ragaszkodik hozzá, hogy milyen értékes eszköz...)
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!