Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megoldani?

Hogyan lehet megoldani?

Figyelt kérdés
Van egy 12V-os akkum, és arról akarok működtetni egy max. 7V-os izzót. Mit kell bekötni a kettő közé, hogy működjön?

2015. dec. 27. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy ellenállást sorosan. Az értéke 12*Ri*(1-7/12)/7 -nél kisebb legyen. (Pont ennyinél lesz az izzó feszültsége 7V, Ri-be az izzó ellenállását helyettesítsd!)
2015. dec. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ilyesmire diódát szoktak használni, de ha nem, akkor ellenállás is megteszi, viszont egyben meg is növeli a kétpólus ellenállását, következésképpen az árama lecsökkenhet.


Ha csak ellenállásból akarod, akkor azt javaslom, hogy egy bemeneti fesz.osztót csinálj, magyarul két ellenállás sorba kötve. Az arányuk számít, ami 7:5-höz legyen. Ráadod a 12 V-ot az így kapott soros kapcsolásra, majd a 7-es nagyságú ellenállásról leszeded a 7 Voltodat.

2015. dec. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, készítettem is egy kis ábrát a két elképzelésemről. AZt hozzáteszem, hogy én biztosan DC-DC StepDown converterrel oldanám meg, ami egy chip és pontosan szabályoz, alacsony disszipációval. A texas (vagy national) instruments pl. csinál ilyet.


[link]

2015. dec. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen......az elsőnek főleg:D
2015. dec. 27. 22:34
 5/11 anonim ***** válasza:

@első

Rosszat írtam, a fenti értéknél NAGYOBB ellenállást használj!

Bocsi, remélem még nem késő.

2015. dec. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
még nem :D
2015. dec. 28. 00:42
 7/11 A kérdező kommentje:
De hogy érted, hogy nagyobbat? Sajnos még nem nagyon értem mit jelent az a jelzés amit leírtál az elsőben.
2015. dec. 28. 00:43
 8/11 anonim ***** válasza:

"Az értéke 12*Ri*(1-7/12)/7 -nél kisebb legyen."


Ide a "kisebb" helyére a helyesbítés értelmében nagyobbat gondolj. Tehát 12*Ri*(1-7/12)/7 -nél NAGYOBB ellenállásra lesz szükséged.


Azt nem értem, hogy a jelöléseken mit nem értesz.

A * szorzást jelöl, a / osztást, Ri pedig az izzó ellenállását, ahogy el is mondtam. A számokat meg gondolom ismered.

2015. dec. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az ellenállás a létező legrosszabb megoldás, esetünkben az akksi kapacitás közel felét 12V/5V arányban az ellenállás fogja "elfűteni" és elég nagy teljesítményű ellenállás kell majd. Ahogy valaki már írta fent Step down DC-DC konverter a megoldás, ebből számtalan van a neten, integrált áramkörös (cél áramkörrel), tranzisztorral mindenféle kivitel teljesítmény. Annak még értékelhető hatásfoka is lesz, és nem kell bele egy böszme nagy ellenállás.
2015. dec. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ri-hez az izzó meleg ellenállását helyettesítsed be ne azt amit így hidegen ohm mérővel mérsz
2015. dec. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!