Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az olcsó multiméter is lehet jó?

Az olcsó multiméter is lehet jó?

Figyelt kérdés

Amiket nézegettem azok mind ilyen manuális és nem automata multiméter volt (nem vagyok otthon az elektronikában...) és találtam egyet nem is rossz áron, sőt, gyanusan olcsón. Igazából a kábeleket vizsgálnám elsősorban hogy nincsenek-e megtörve. Valaki tudna mondani véleményt? Köszi!


[link]



2015. dec. 25. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Amire kell arra tökéletes,de itthon talán még olcsóbb is.
2015. dec. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt vedd figyelembe hogy milyen paramétereket akarsz mérni, meg a méréshatárokat. Mert itt

[link]

azt irják hogy max. 200 mA-ig mér. Háznál vagy hobbi elektronikai barkácsolásnál előfordul több A-es áram mérése is, például akku töltésnél.

2400 Ft-ért szoktak árulni városi vasárnapi piacokon új multimétereket, az annyiban tud többet ennél hogy 10 A-ig AC és DC áramot is mér. Kondenzátor kapacitást is mér. Valamint van tranzisztor vizsgáló funkciója is. Tehát olcsón is lehet az adott célra megfelelő multimétert venni.

2015. dec. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dirtboy ***** válasza:

jók ezek is a célra,nyilván nem olyan pontosak mint drága társaik de amire neked kell arra jó lesz.

nekem is ilyen olcsóból van kettő,vásárban 1500ft volt.

2015. dec. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hulladék, legalja, ne vedd meg.

Hamar kontakthibás lesz a tárcsás "kapcsoló", a kijelző szegmensei is elég hamar lehalnak. A pontossága mellékes, otthonra bármi jó. De ha már pénzt adsz ki, akkor ne egy ilyenért.

A negatív dolgok saját tapasztalatok, pár hónap múlva már több időt vitt el a "most épp miért hülye a műszer", mint maga a mérés.

Az elemet zabálja, két gombelem van benne.

A kis tápfeszültség miatt szakadás vagy diódavizsgálatnál ledet már nem tudsz vizsgálni vele, mert kicsi a vizsgáló feszültség.


Normálisan használható műszert kb. kétszer ennyiért már kapsz, számlával, garanciával.

[link]

2015. dec. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1, de ha jól látom ez nem automata (ahogy mondtam abszolút hülye vagyok az elektronikához)


2, csak azért gondoltam egy ilyen beszerzésén mert olcsó, többet nem nagyon szánnék rá :/


Akkor sztem ezt kihagyom, azért köszi a válaszokat :)

2015. dec. 25. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!