Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tölthetem az elektromos...

Tölthetem az elektromos kerékpár akkumulátoromat 20A-s helyett 25A-s ellenállással addig amíg találok egy 20A-t?

Figyelt kérdés

Adott egy elektromos bicikli akku, amiben található két fajta ellenállás: 5A a fázis, és 20A a másik oldalon.

A 20A ellenállása kiégett, de egyenlőre még nem találtam csak 15A-s vagy 25A-s ellenállást.

Beletettem a 25A-s ellenállást gondolván a kevesebb áram jobb, mintha többet kapna. Az akkumulátor tölt, de nem vagyok benne biztos hogy árt-e az akksinak vagy a töltőnek.



2015. dec. 19. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ellenállást Ohm-ban "mérik"

Az A az áramerősség mértékegysége, biztosítékoknál a kiolvadási áramérték. (Részletekbe azért nem mennék bele: F, N, T).

A 25A-es biztosíték nem fog 20-nál kiolvadni, hanem 25-nél, ez meg már sok lehet, nemhogy kevesebb az áram így, hanem több. (Nem pontos így a fogalmazás, de nem lehet jobban).

2015. dec. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem igazán értek a fizikához, és pontosan ezért kérdezek.

A 15A biztosítékot nagyobb biztonsággal használhatnám mint a 25A-t, addig amíg veszek egy 20A-t?

Az akkumulátor töltődik, de nem szeretném ha kárt okoznék a töltőben/akkumulátorban.

2015. dec. 19. 21:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen
2015. dec. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,

habár nem vagyok biztos abban hogy a válasz a 15A-s vagy a 25A-s biztosítékra vonatkozik!

2015. dec. 19. 22:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolkozzunk egy kicsit. Valamiért 20A-os biztosíték került oda. Vagyis úgy látták, ha ennél több áram kerülne oda, az nem tenne jót. Tehát jön a nagy és gonosz áram, ettől védett a 20A-os biztosíték. Most 25A-es biztosíték van ott ami már nem fog védeni a 20A-nál nagyobb áramtól. Ő majd csak a 25-nél nagyobbtól fogja megóvni a dolgokat.

Azért ment ki a 20A-os biztosítékod mert ott ennél nagyobb áram akart áthaladni, de a biztosíték nem engedte. Most, hogy nagyobb van ott simán mehet át a nagyobb áram. Amit ugyebár valamiért nem szerettek volna.

Tehát logikus, hogy a kisebb biztosítékot lenne célszerű használni amíg nem szerzed be a megfelelőt.

2015. dec. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A csere már megtörtént.A fizikához nem igazán értek, ettől függetlenül retardált azért nem vagyok, ezért ezt a leereszkedő stílust nem igazán tudom értelmezni.

A válasza hasznos volt, köszönöm.

2015. dec. 20. 01:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Na pontosan látszik, hogy nem értesz hozzá. Akkor miért barkácsolsz? Mit akarsz kigyujtani a töltőt vagy az akkumulátort, esetleg az egész házat? Az elektromos tüzek (főleg ha akkumulátor is van a közelben) legnagyobb része a közhiedelemmel ellentétben nem a zárlat hanem a helytelenül alkalmazott biztosítási megoldás (értsd. biztosíték, kismegszakító stb. nem jó árama, jellege, típusa stb.) miatt következik be. Ha ez párosol bevallott hozzá nem értéssel akkor már egyenes út a hírekbe bejutáshoz, esetleg egy pár év letöltendőhőz. Ez nem játék. Soha sehova nem szabad a gyáritól eltérő biztosítót használni.
2015. dec. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!