Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen ellenállással helyettes...

Milyen ellenállással helyettesíthetném a LED-et?

Figyelt kérdés
Van egy elég drágán vásárolt LED-es izzósorom, amiből 1 LED elromlott. Emiatt nem ment át rajta az áram és az adott sorban az egyik LED sem világított. Ezt megoldottam azzal, hogy kiiktattam a hibás izzót, a kábelt pedig összekötöttem, tökéletesen működik is minden, viszont lekapcsolás után még 20-25 másodpercig halványabban világít az a sor, amelyikből kivettem egy izzót. Hogyan deríthető ki, hogy milyen ellenállást szereljek a kivett izzó helyére, hogy tökéletesen működjön a rendszer? Mérőműszerem sajnos nincsen, ha bármilyen adatot kértek a LED sorról, akkor ha tudom elmondom. Előre is köszönöm a segítségeket! Üdv.
2015. nov. 25. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy ledet tegyél bele.
2015. nov. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez azért nem működik mert ilyen csepp alakú műanyagban van a led, ezt nem lehet benne cserélni, csak úgy odatenni egy ledet meg nem lenne túl esztétikus :)
2015. nov. 26. 08:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyszerű lenne, ha tennél fel róla egy képet.
2015. nov. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"csak úgy odatenni egy ledet meg nem lenne túl esztétikus"


csak úgy odatenni egy ellenállást meg esztétikus

2015. nov. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3: Természetesen, pontosan mit fényképezzek le? Magát a ledet?


#4: Egy ellenállást könnyebb eltakarni mint egy világító ledet.

2015. nov. 26. 10:23
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A led eredeti helyét fényképezd le (látszódjon a vezetékezés is), hátha mégis megoldható egy másik led elhelyezése.
2015. nov. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6:


Megoldhatónak természetesen megoldható lenne, de nem szeretném, mivel az izzósor ilyen jégcsap alakú műanyagban van, ami szerelésnél eltört (miközben próbáltam belőle kihúzni a hibás ledet), ezért sajnos nem pótolható, mindenképp ellenállással szeretném megoldani. Mint a leírásban is említettem, a kábelt összekötöttem (mintha nem is lett volna ott semmi), ezért azt külön nem fényképezem le, egy összekötött kábelen semmit nem lehet látni. Lefényképeztem a led-et, az alábbi linken tudod megtekinteni:


[link]


Sajnos csak ennyi maradt meg belőle. A lábai kirohadtak, ezért ment tönkre, de ezt csak kiszedés után láttam, bár ez mindegy is a megoldás szempontjából. Ha az segíthet még a feszültség szempontjából akkor ilyen jégfehér színű volt. Köszönöm, hogy szánsz időt a problémámra!

2015. nov. 26. 17:26
 8/11 A kérdező kommentje:

#6:


Még annyit a helyét illetően, hogy csak lógott a kábelen, a súlyát a forrasztás tartotta a lábaknál. Nem egy túlgondolt gyári megoldás...

2015. nov. 26. 17:28
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor nemes egyszerűséggel forrasz be egy hidegfehér ledet, aztán húzz rá zsugorcsövet, és melegítsd rá. Nem lesz zavaróbb, mint az ellenállás, és nem kell méretezgetni sem. Az meg hogy a zsugorcső alatt világít, senkit nem fog zavarni.


[link]


Ha egyébként valami ilyesmi, és a vezeték is így néz ki, akkor azt az özvegycsinálót dobd ki, mielőtt valaki meghal.

2015. nov. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Zsugorcsővel nagyon jó ötlet, köszönöm! Így néznek ki a jégcsapok, de fehér vezetékes és van rendes adaptere is, 10m-eset 12e-ért vettünk a Praktikerben még 2 éve, merem remélni, hogy komolyabb, mint ez.


Nagyon köszönöm a segítséget és az ötletet!

2015. nov. 26. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!