Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptopnak úgy jobb ha be van...

Laptopnak úgy jobb ha be van dugva tölteni használat közben vagy inkább ha nincs bedugva?

Figyelt kérdés
Ti hogy/milyen sűrűn töltitek a laptopt?

#töltés #laptop #kkumlátom
2015. nov. 2. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Toshiba notebook leírásban azt olvastam, hogy havonta egyszer aksival használva 10%-osra merítsük le. Toshiba aksi kimélő üzemmódban nem is tölti fullosra az aksit csak kb. 75%-osra.


Többi notebook gyártónál ez nem téma, 3-4 év alatt elkopó aksit 10 ezerért vehetsz, de ennyi időnként notikat is cserélik.

2015. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Aksi nélkül bedugva ha lehetséges.

Az aksit 70 százalék környékére feltölteni, és a szekrényben tárolni, aksis használat előtt feltölteni.

Kb így

2015. nov. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 2 évig akkumulátor nélkül, folyamatosan töltőn használtam, majd már több mint 3 éve folyamatosan töltve, akksi bent, és kibír egy 3 órás utat filmnézéssel.


Egyébként nem az akksi élettartamát néztem, hanem azt, hogyha véletlenül áramkimaradás van, vagy kijön a töltő kábel, vagy bármilyen más okból megszűnik az áram ellátás, akkor bäszhatom a munkámat, elszáll minden amit nem mentek, és kezdhetek mindent elölről, és még a gépben is tönkre mehet valami. (nem egyszer történt már ilyen :D )


Meló közben még automatikus mentéssel is előfordulhat olyan, hogy egy-két ilyen után az ember inkább fél-évvel hamarabb vesz új akksit, de a munkája ne szálljon el.

2015. nov. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!