Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Linuxon vagy Windowson jobb a...

Linuxon vagy Windowson jobb a böngészők/játékok/alkalmazások fps?

Figyelt kérdés
Én úgy tudtam Linuxon valamivel több . Mi a ti véleményetek ? Hogy érzitek , melyik gyorsabb/stabilabb ?

2015. szept. 9. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Böngészők közül a népszerűbbek ( a picipuha sajátját kivéve) elérhetőek Linuxra + van pár egyedibb csak Linux disztrókon futó böngésző (dillo , uzbl , iceweasel) , így szerintem a böngészőkínálat teljesen tökéletes.

Játékok már nehezebb ügy , ugyan a helyzet egyre javul , egyre több játék jelenik meg Linuxra is , de még nem nevezném bőségesnek a választékot (repóban van sok ingyenes játék , de ezeket egy harcore játékos jó eséllyel gagyinak fogja tartani). Wine & playonlinuxal lehet ugyan játszani , de kétes a működése , lehet , hogy a program futás közben egyszer csak összeomlik és bezárul.


Szinte minden szoftverre van alternatíva , vannak ugyan kereskedelmiek is amelyek már elérhetők rá (lightworks fizetős változata) , de az ingyenes opensource alternatíva a jellemző és talán az ajánlott is. Legismertebb ilyen a libreoffice vagy koffice meg a gimp.

Az ingyenes alkalmazások száma Linuxon nagyobb (pl a kdenlive ami szerintem a lightworks után a 2. legjobb videoszerkesztő csak linuxon meg bsd-n fut) , a kereskedelmi termékeké meg a konkurencia platformján.

2015. szept. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Linux disztrók-on jobb böngészni,Windows-on pedig játszani.Wine&PlayonLinux használatakor meg elég kevés FPS szokott lenni.Linux egy kernel amire különböző Linux disztrók épülnek amik sebességben,hardware támogatotságban és kezelhetőségben különböznek.Önmágaban nem nevezhető OS-nek.De pl így GNU/Linux Debian.

Sebesség és a stabilitás a disztró-tól függ.Én a Xubuntu-t ajánlom(Ubuntu hardware támogatottság + XCFE bugmentes GUI).

Böngésző van rá:Chrome,Chromium,Opera,Vivaldi.(Chromium-ra épülnek)

Firefox,Iceweasal,Seamonkey.(Firefox-ra épülnek)

Midori,Lynx...(kisméretű böngészők)

IE->Maxthon(IE hibái javítva vannak benne,sőt az egyik legjobb böngészőnek tekinthető)

2015. szept. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolóval egyet értek. Saját, szubjektív véleményem a grafikus játékokkal kapcsolatban pedig az hogy ami Windowsra és Linuxra is elkészült nekem linuxos környezetben jobban tetszik,valahogy szebb és akadálymentesen fut.
2017. márc. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az fps inkább függ a hardvertől és a drivertől, mint a szűk értelemben vett rendszertől. Linux rendszerek alatt jelenthet némi plusz terhelést az X-Window réteg, de az is inkább csak régebbi gépeken.
2017. márc. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

alapból ha egy könnyűsúlyú DE-t telepítesz az adott linux core fölé (nekem személyes kedvencem az xfce, ami beéri kb 150-200MB ram-mal) akkor sokkal több hw erőforrás marad fenn a játékokra, böngészőre akármelyik windowsal összehaonlítva (na, jó, az xp nem, de az biztonsági és kompatibilitási okok miatt csak hülyék használják már 2017-ben)


Nyilván nagyobb a win-es játékválaszték, de a népszerűbb játékok elég nagy része steam-en is elérhető. nekem nem kell több, mert nem vagyok akkora gamer.


Én akkor váltottam linuxra, amikor 5 éve vettem egy laptopot win8-assal, egy hét után letöröltem a p!csába és linuxot húztam a gépre. Azóta nem használtam windowst, és teljesen jól megvagyok...mondjuk a win7-eset szerettem, az egy jó rendszer volt.

2017. márc. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5.Nem csak a hülyék használják az XP-t 2017-ben.

Netbook-ra nem találtam olyan disztró-t ami jobban futna mint az XP,pedig volt Debian-tól Puppy-ig szinte minden.

2017. márc. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!