Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rádiómatőrt keresek. A repsávo...

Rádiómatőrt keresek. A repsávot 108 MHz -től AM-ben az egész ország területén fogni vagy csak repülőterek mellett?

Figyelt kérdés

Készülök venni rádiót és az alapján szeretném eldönteni, hogy egy vagy kétsávosat, hogy az ország egész területén fogható-e a repsáv vagy sem, mert egyébént mi VHF-et használunk + a PMR frekiket, de "unalmas" óráimban nagyon szívesen elhallgatnám a repcsiket is.

(És nem mellékesen olyan a térereje, hogy kis kézirádióval is tisztán fogni vagy ez nem így működik?)

köszi előre is annak aki ért hozzá!!


2010. márc. 11. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:

A keszuleked erzekenysegetol es az antennad tulajdonsagaitol fuggoen a kulfoldieket is hallhatod! A levegoben ropkodo gepeket pedig tobbezer km-rol is!

UR5DCH.

VIGYAZAT!

Ezeken a savokon adot hasznalni TILOS!

2010. márc. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze, ez természetes, dehogy jutna eszembe belekotyogni a forgalmazásukba, csak volt szerencsém hallani már, és izgi volt, aztán ha már adott a lehetőség kétsávos rádiónál, akkor azért kérdeztem, mert tulképpen emiatt kellene nekem csakis az AM, amúgy nyilván én azt nem használnám semmire.


Viszont amit nem értek, hát figyi, azt írod több ezer km-ről is a levegőből, na de hát ha már fent vannak a gépek, akkor nem műholdas kapcsolat van? Akkor is ezeken a frekiken forgalmaznak? Ez tök hihetetlen de hát nem tudom.

2010. márc. 21. 10:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Megint az UR5DCH hivojelu radioamator vagyok!

Nincsenek tul nagy ismereteim a repulok radiozasaval kapcsolatban, de sz.tem radiozasra a civil gepek v.szinuleg nem hasznalnak muholdas osszekottetest, mert az tul draga lenne az amiugy sem olcso repulogepuzemelteteshez.(A frekvencia- es a muhold hasznalataer fizetni kell!) Talan Gps-t, esetleg.

No meg aztan minek tulbonyolitani azt, ami igy is nagyon jol mukodik? Azt szoktuk mondani, minel magasabban van az antenna, annal hatekonyabb! Varosokban tobbemeletes hazak tetejen felallitott antannak magassaga is ritkan haladja meg az 50-60m-t, megis ezer Km v. annal nagyobb tavolsagu osszekotteteseket tudunk csinalni 12-20Watt teljesitmennyel! Akkor kepzeld el, ezt kb 100Wattal parezer meter magassagban!

2010. márc. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát nagyon örülök annak amit írsz de megdöbbentő is, és azt hittem, hogy 10 ezer méter magasan repkedő nagy utasszállítók "komolyabb" kommunikációs eszközzel tartják a kpacsolatot mint "sima" AM-es URH-n. De ha így van, akkor örülök, mert hallani fogom, oké.


És akkor a repcsi tetején vag yalján van egy negyedes antenna aztán annyi ?

köszi a válazt

2010. márc. 24. 07:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugy latom, tenyleg komolyan erdekel a tema. Ha privatban elkuldesz egy Skype cimet(nevet), el is tudnank beszelgetni a temarol, esetleg a skype-on ossze tudnalak hozni hozzaertobb amator kollegakkal is!

A repulokon hasznalatos antennak tipusarol nincs sok ismeretem. De sz.tem lehet1/4, 5/8, de valoszinubbnek tartom az LW-t("hosszu drot"), mivel tobb frekit es savot is hasznalnak! Nem valoszinu, hogy minden savra kulon antennat hasznalnak! A LW-t pedig egy egyszeru hangolokorrel szinte valamennyi savra ki lehet hangolni(automatikusan is)!

2010. márc. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


UR5DCH

2010. márc. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!