Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Segítség a hangfalépítéshez....

Zozo0929 kérdése:

Segítség a hangfalépítéshez. Milyen hangszórókat vegyek?

Figyelt kérdés

Először is nem értek még hozzá próbáljatok úgy kezelni.

Utána olvastam néhány dolognak meg sok fórumot meglátogattam már de nem nagyon tudtam eldönteni.

Szeretnék egy hangfalpárt.

A cél:

Családon belül én vagyok a hangulatfelelős meg néha ismerősök körében is és ezekre az eseményekre szeretnék 2 ládát tervezni. (max 20 fő)

A ládát magát bútorlapból akarom majd szintén megcsinálni ahogy az előző kettőt ráadásul egy bútorlapszabászaton vágnák le nekem miliméterre pontosan ahogy kérem tehát ezzel nem lesz gond.

A hangszórókon gondolkozom hogy milyeneket vegyek bele. Szeretném kipróbálni a driver magasakat ezekkel a tölcsérekkel mert nekem nagyon tetszenek. Nézegettem a neten és ahogy láttam sokkal nagyobb az érzékenységük mint azoknak amiket most használok(MNC driver 1.75/44.5 8ohm ezért is szeretnék ilyeneket venni. Azt nem tudom hogy milyen közepet és mélyet vegyek hozzá és ebben kérem a segítségeteket bármilyen ötletet meghallgatok.

Valamint a láda kialakítására is ha vannak ötletek azt is örömmel fogadnám gondolok ilyenre hogy a hangelnyelő szivacs a láda belsejében vagy hogy érdemes e úgy kitömni szintén valami szivaccsal vagy vattával vagy nem tudom mivel szokták mert vagy egy videoton hangfalam ami így van megcsinálva.

Remélem tudtok segíteni.

Ja és hogy mennyit szánok rá hát mivel magamnak keresem a pénzt és mg fiatal vagyok tudok félrerakni de azért nem szeretnék túl sokat költeni mivel az igényeim se olyan nagyok hogy egy 100 fős rendezvényen hangosítsak csak egy szolíd kis családi buliba szeretnék 2 ládát de ha egy számot kell mondanom akkor olyan 50-60k-ra gondoltam.



#hangszóró #buli #hangfalépíté #segíté
2015. aug. 16. 18:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Leginkább akkor van jelentősége az alsó reflexnyilásnak ha a láda a földre lesz letéve pl szobában jobb mély-tartomány érhető el ilyen módon. Másik változatnál még a hátlapra szokták tenni a magas-sugárzó vonalában eltolva egyik irányban. Viszont így kb 40-50cm-erre kellene tenni a faltól majd. Érdemes apróságokért körbenézni a logotech.hu-nál akad pár jó cucc a termékek menüpont alatt. :)
2015. szept. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!