Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan szerezhetnék TETRA rádiót?

Hogyan szerezhetnék TETRA rádiót?

Figyelt kérdés
Tudom hogy engedélyköteles a tetra rádió,esetleg hogyan lehetne engedélyt szerezni rá,vagy lehet e olyat szerezni ami ugy van beprogramozva hogy csak az engedély nélkül használható frekvenciákat lehessen befogni vele.Konkrétan a Nokia THR-880I vagy pedig a Sepura SRH-3800 típus érdekelne,ha valaki tud ilyet szóljon.
2010. márc. 8. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:

A TETRA rendszerben (EDR amúgy nálunk) nincs olyan, hogy engedély nélküli frekvencia.

Kezdve azzal hogy ez a rendszer egy zárt kormányzati hírközlési rendszer.

Legálisan nem tudsz készülékhez hozzá jutni. Ha mégis "találsz" egy készüléket, az nagy valószínűséggel már ki van tiltva az EDR hálózatból.

Ha pedig megtalálják nálad (ugyanúgy bemérhető a helye mint a mobiloknak, sőt van amelyik küldi a GPS pozicióját is) szóval ha megtalálják nálad akkor elég kellemetlen helyzetbe kerülsz.

2010. márc. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és amelyik ki van tiltva az edr hálozatból olyat honnan lehetne szerezni?Vagy azért is büntetnek ha olyan van a birtokomba?milyen büntetésre lehet számitani?nekem régen egy puxing rádióm volt,azon a tűzoltókat konkrétan frankón halottam,most egy motorola radius p210 van ezen meg semmit nem hallok,néha ha forgalmazás van akkor csak recseg semmi beszéd.még esetleg olyan edr rádió is érdekelne ami nem működik,vagy valami hibája van.
2010. márc. 9. 09:28
 3/7 anonim ***** válasza:

A Motorola Radius P210 analóg rádió, az EDR pedig digitális.

Az analóg rendszerek már nem (vagy csak minimálisan üzemelnek) azért nem hallasz már szinte semmit azokon a csatornákon.

Az EDR gyakorlatilag nem hallgatható le úgy mint a régi analóg rádiók.


Egyébként az IP címed alapján meg fognak keresni és elbeszélgetnek veled, hogy miért olyan fontos neked, hogy beszerezz egy EDR rádiót.

Sajnos ezt megszívtad mert az EDR központban olvasták a kérdésedet.

2010. márc. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
honnan tudod hogy megkeresnek csak nem ott dolgozol?Amugy mindegy jöjjenek,nem tudom miért baj az ha érdekel az EDR.
2010. márc. 10. 10:01
 5/7 anonim válasza:
Én nem értenék teljesen azzal eggyet, hogy civileknek nem beszerezhető, mert vannak polgári tetra frekkik. Amik arról árulkkodnak, hogy engedélyel, de beszerezhető.
2010. júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem minden álmom,egy Tetra Rádió... De sajnos olyat nem kaphatok :((( Vagy ha mégis lenne nekem olyan,akkor bünöző vagyok???
2014. márc. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

tessék, itt van pár darab eladó:

[link]

2014. okt. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!