Othon össze lehet rakni hangfalakat?
Ez némi szakmai tudást igényel!
Van egy hangkimenetem (Pc, Rádió, magnó, akármi), kb.néhány száz mV adott impedancia.
Ez a jel belemegy egy erősítőbe, ami (keveri), előerősíti.
Majd ez belemegy egy teljesítményerősítőbe ami előállítja a hangfalakhoz a megfelelő teljesítményt (mono, sztereo, quadro, stb.)
A hangfalaknak nagyobb teljesítményűeknek kell lenniük, mint a végfoknak!
A hangfalak elkészítése egy külön szaktudást igénylő feladat!
A doboz anyaga, mérete, arányai meghatározottak egy bizonyos paraméterek mellett! Lehet légmentes, reflex, egyéb.
A belerakott hangszórókat szintén szakszerűen kell kiválogatni, összeállítani, mert fontos a frekvencia átviteli szélessége (mély, közép, magas) természetesen a teljesítmények összhangja is szükséges!
Röviden, bevezetőnek! Ez csak felsorolása volt azoknak a dolgoknak, amelyekről sokat kell tudni ahhoz, hogy jó hangfalat építs!
https://www.youtube.com/watch?v=8JnRcKjXLuQ
http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__2812834-hang..
lehet építeni hangfalat, attól függ milyet akarsz és mennyit szánsz rá.
a linkek csak példák, h más is csinált már. Ismerőseim pl egy félig működő 5.1 erősítőt használtak fel és rakták egy dobozba.
Hát ez így eléggé felejtős. Ahhoz, hogy jól is szóljon, rendesen legyen méretezve eléggé komoly gyakorlat és tudás kell. Nem akarlak megbántani, de ennyi ismerettel jobb, ha neki sem fogsz!
Ha mindenképpen építeni akarsz, akkor gyári konstrukciót utánozz le, vagy gyárilag megtervezett cuccot építs meg (pl valami kit-et)! :D Mondtam valami pozitívat is!
Különben annyira anyagilag sem éri meg tekintve hogy hangváltó, vagy hangváltó alkatrészek, a hangszórók eléggé drágák lesznek újonnan és amíg nincs kész, nem is hallhatod hogy pontosan hogyan fog szólni...
Igazából egy valóban jó Hi-Fi/ audiofil hangdobozhoz nagyon komoly mérnöki munka és tudás szükséges. Alapvető, hogy a doboz méreteit, működési elvét, a hangszórók mindenféle paraméterét (Thiele-Small, impedancigörbe sötöbö), a hangváltót össze kell hangolni. Ez legkevésbé sem egyszerű feladat. Bizonyos programok segítenek ebben, de a nagy gyártók a nívósabb cuccaikhoz komoly szimulációkat is alkalmaznak, meg nagyon sokat mérnek, próbálgatnak. Neked nem sok esélyed van venni mondjuk 10 darab 20 ezer ft-os magassugárzót és fülre is kipróbálni, hogy a mérések mellett melyik szól legjobban, de egy komoly gyártó ezt simán megteheti...
Én azt mondom, hogy használt, jó minőségű gyári hangfal az jó választás lehet, olyan, aminek szép az állapota, műszakileg pedig tökéletes, modifikáció mentes. Némi mázlival fél/harmadáron hozzá tudsz jutni jó darabokhoz!
Az építés sem teljesen elvetendő, de vagy nagyon kell érteni hozzá, vagy gyári kittet megépíteni, de sajnos itt csak a végén hallod az eredményt.
Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy pl azok a SEAS kitek, amiket linkeltem, azok versenbyen vannak a gyárilag jóval drágább cuccokkal, állítólag, hihetőleg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!