Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen tápot illetve alaplapot...

Devourlord kérdése:

Milyen tápot illetve alaplapot ajánlotok egy msi gaming r9 290 ddr5 4gb 512bites videókártyának?

Figyelt kérdés

Szeretném ha leírnátok milyen tápegységet illetve milyen alPlapot ajánlanátok egy r9 290 ddr5 4gbos videókártyának ugyanis nemrég megvettem de miután felraktam a drivert azóta félóránként újraindul a gépem. Lehetőleg ne a legdrágábbat mondjátok de olyat ami minden hiba nélkül kivitelezi a videókártyát. Volt aki a processzort okolta a hibáért bár sztem nem az végett volt.

A gépem adatai:

Alaplap Asrock 985GM-GS3 FX

Tápegység: Lc600h-12táp (600 wattos olvastam nemkell 750wattosnak lennie ha olyat veszek bele)

Processzorom pedig AMDFX(tm)-4130 Quad-Core Processor 3.80 GHZ

A Válaszaitok kérlek részletezzétek hogy mit miért stb mert szeretnék többet tudni ezzel a dologgal kapcsolatban. Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm.



2015. júl. 22. 06:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Fsp raider vagy hexa 550w táp. Asus m5a97 Evo r2.0 alaplap. Ha teheted a procit is cseréld ehhez minimum egy fx 6300 ra vagy jobbat 8x széria.
2015. júl. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. A processzort feltétlen szükséges lecserélni? Vagy azt csak késöbb?
2015. júl. 22. 07:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Az lesz a leggyengébb láncszem egy ilyen vga mellett ha játszol. Am a 8gb ram is jó ha befigyel. A 6300 is az alap már egy ilyen vga hoz, de az is sokkal jobb mint ami van.
2015. júl. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Úgy véled a processzor végett indulgat újra a gépem?
2015. júl. 22. 08:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem! A gyenge táp miatt! Am a procid már karcsú egy 290 eshet.
2015. júl. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Osynho ***** válasza:

Én a helyedben be se kapcsolnám a gépet, amíg az a táp van benne. Elég drága az a vga, kár lenne leégetni.


Igazából nem nagyon értem, hogy ebbe a konfigba miért vettél egy felsőkategóriás vga-t? Nagyon visszafogja, a tudása töredékét nyújtja. Ha a működésről van csupán szó, akkor egy jobb táppal mehet a gép, de elég kiegyensúlyozatlan az összeállítás. Ha már lapot cserélsz, én váltanék a helyedben 1150-re és egy i5-öt tennék mellé. Úgy már értelmet nyerne a 290-es. :)

2015. júl. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!