Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 3 izzós és 4 kapcsolós...

Egy 3 izzós és 4 kapcsolós bekötéssel van gondom, a mellékelt ábra mutatja hogy hogy is szeretném bekötni a dolgokat. Nem értek nagyon hozzá de hiányzik onnan valami?

Figyelt kérdés

a lényeg az hogy az 1. kapcsolóval közvetlen mind a 3 izzót tudjam kapcsolni de ha az ki van kapcsolva akkor külön külön a 2. ,3. ,4. es kapcsolóval tudjam kapcsolagatni az egyes izzókat, az a gond hogy nem tudodm hogy létezik e olyan alkatrész ami csak egy irányba engedi átt a váltó áramot? , vagyis ha pl a 2. számu kapcsoló be van kapcsolva akkor ne engedje vissza a fázist az 1. kapcsoló utánni csomópontba.

www.kepfeltoltes.hu/150608/Bez_n_zvu_www.kepfeltoltes.hu_.gif



2015. jún. 8. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Ember, én sem tudtam volna jobban leírni a dióda rendeltetését. "Csak egy irányba engedi folyni az áramot".

Amúgy van egy érzésem hogy egyszerűbben is megoldható. Valami spéci többutas kapcsolóval. Hú de rég agyaltam áramkörökön...

2015. jún. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy ilyen hármas kapcsolóra gondoltam. A beszerzése annál nehezebb lesz, de némi ügyességgel össze lehet kötni három egyszerű kapcsolót.

[link] (első vagyok)

2015. jún. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ágyúval lőttök a szegény verébre. :)

Én az 1-es kapcsolót közvetlenül beraknám a többi elé (főkapcsoló). Utána a többi kapcsolót meg szabadon lehet nyomkodni.

2015. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A sorba kötött "főkapcsolóval" csak az a gond, hogy ha azt akarjuk hogy mind a három égő világítson, az összes mellékkapcsolóknak BE állásban kell lennie. Magyarul felesleges a főkapcsoló...


Ha jól értettem a kérdező kérdését:

1. Egy főkapcsolóval egyszerre kapcsolhatjuk az összes égőt, a mellékkapcsolóktól függetlenül.

2. ÉS ha a főkapcsoló KI állásban van, mellékkapcsolókkal külön-külön kapcsolhatjuk az égőket.


Mondjuk az ágyúval verebet szóösszetétel nem teljesen szamárság.

Ha már "ügyeskedni" akarok a háromutas "főkapcsoló" elkészítésével, ügyeskedhetnék valami reteszt a mellékkapcsolókra, amivel egyszerre kapcsolhatom mind a hármat. És ha leszedem a reteszt, külön-külön is hozzájuk férek. Köszi!!

2015. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyen kapcsolóval lehet egy helyről kapcsolni a lámpákat (1. kapcsoló). Így technikailag hat kapcsolót használsz.

2015. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igaz! Teljesen felesleges a főkapcsoló.

Kiváncsi lennék, hogy mihez kell ilyen kialakítás?

Nem nagyon értem, hogy miért jobb négy kapcsoló, mikor 3 kapcsolót is egy mozdulat aktiválni.

2015. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!