Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezzel a napelemmel teljesen...

Ezzel a napelemmel teljesen fel lehet ölteni egy autó akumlátort: Napelemes töltő 12V-os autó akkumulátorokhoz (4W)?

Figyelt kérdés
mert venni akarok egy napelemet,aksit, meg 12/230átalakítót.

2015. ápr. 16. 08:05
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
nemtudom 100000körül szerintem ki lehet építeni a rendszert
2015. ápr. 16. 09:49
 12/17 A kérdező kommentje:
és a töltőszabályzó kötelező termék hozzá?
2015. ápr. 16. 09:52
 13/17 Trafó1 ***** válasza:
Veszel egy ilyet. [link]
2015. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Trafó1 ***** válasza:
Utána veszel egy 250W-os napelemet meg egy tescos aksitöltőt és összekötöd őket.
2015. ápr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Trafó1 ***** válasza:
2015. ápr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

El vagy amúgy kicsit tévedve:)

2 fajta napelemes rendszer létezik: egyik hálózatra táplál vissza, a másik az un. szigetszerű, amikor a megtermelt áramot azonnal felhasználják, a többletet akkumulátorok raktározzák.

Ahol van hálózati áram, célszerű arra visszatölteni és a szolgáltatónak eladni a megtermelt energiát, nem pedig azonnal felhasználni. Gondolj bele, önmagában arról megy a hűtő, éjszaka felhős időben leolvad:)

Vannak napelemeid, ezek egyenáramot állítanak elő.

Ez bemegy egy inverterbe, ami váltóáramot csinál belőle, innen egy digitális oda-vissza mérő villanyórán keresztül eljut a hálózatba. A szolgáltató megveszi az áramodat, ezt pedig mindig jóvá írja.

2015. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
De ahoz szerelőt kéne hívni,engedély kell szerintem, én csak kicsibe gondolkozok nem állandó fogyasztón pl lámpa, rádió stb ha hűtőt akarok az nem lenne jó tudom ahoz kb 200wattos napelem kéne+ erős akumlátor.
2015. ápr. 18. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!