Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ezt be lehet állítani a...

Ezt be lehet állítani a laptopomon?

Figyelt kérdés

Na szóval az lenne, hogy az én laptopomon úgy van,ha F1-et vagy valami F(szám) szeretnék használni akkor le kell nyomnom az FN gombot és ha pl. hangerőt akarok akkor csak meg kell nyomnom azt a gombot.Nem lehetne ezt valahogy megfordítani,hogy F gomboknál nem kellene és beállításoknál kellene nyomni az FN-t?(alapból gyárilag így van)És még azt szeretném megkérdezni,hogy vannak a num számok,azokat bejelentkezés után akkor tudom használni,ha lenyomom az Alt+Shift+NumL kombinációt,ezt nem lehetne átállítani, hogy automatikusan induláskor már lehetne billentyű kombináció nélkül írni?A laptop ha kellene: Lenovo G50 Az op. rendszer pedig Win 8.1 .


A válaszokat előre is kösz! :)



2015. márc. 23. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyomd meg egyszer a Num Lock gombot, így semmi más nem kell a számok írásához. A másikat a BIOS-ban tudod beállítani, a Configuration menüben a HotKey Mode-t állítsd át Disabled-re.
2015. márc. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak annyit kérdeznék,hogy hogy kell előhívni a bios-t és már próbáltam a NumL-ot de úgy kell,hogy Alt+Shift+NumL aztán így kikapcsol a NumL,megnyomom így be van kapcsolva és csak ezután tudok vele írni.
2015. márc. 23. 21:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Idézek az útmutatóból:

"Egy különálló számbillentyűzetet tartalmaz e billentyűzet. E számbillentyűzet engedélyezésére vagy letiltására a Num Lock billentyűt nyomja meg."

"A gyorsbillentyűk funkciói alapértelmezés szerint a megfelelő gyorsbillentyű megnyomásával érhetők el. A gyorsbillentyű üzemmód azonban letiltható a BIOS beállító segédprogram használatával. A gyorsbillentyű üzemmód letiltása:

1 Kapcsolja ki a számítógépet.

2 Nyomja meg a Novo gombot, majd válassza a BIOS Setup (BIOS beállítás) lehetőséget.

3 A BIOS beállító segédprogramban nyissa meg a Configuration (Konfiguráció) menüt, és módosítsa a HotKey Mode (Gyorsbillentyű üzemmód) beállítását Enabled (Engedélyezve) értékről Disabled (letiltva) értékre.

4 Nyissa meg az Exit (Kilépés) menüt, és válassza az Exit Saving Changes (Kilépés a módosítások mentésével) lehetőséget."

2015. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kösz,ez nagyon hasznos,de a NumL nem megy sehogy sem,mert leállítom a gépet,bekapcsolom,bejelentkezik aztán ha be van kapcsolva a NumL ha nincs nem mennek azok a számok.
2015. márc. 23. 22:00
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és bocs hogy ilyen tudatlan vagyok de melyik az a Novo gomb?
2015. márc. 23. 22:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Bal oldalon a hálózati csatlakozó mellett.

[link]

2015. márc. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz a segítséget,bocs a NumL már jó,csak ma hoztam szervizből más hiba miatt,de ezt is megcsinálhatták,mert volt benne szoftver hiba is.Észre sem vettem :D
2015. márc. 23. 22:11
 8/9 A kérdező kommentje:
Kösz,már meg is vagyok a Bios-al és jó is.
2015. márc. 23. 22:18
 9/9 anonim ***** válasza:
:)
2015. márc. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!