Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan a legbiztonságosabb a...

Hogyan a legbiztonságosabb a laptop billentyűzetét pucolni, és mivel lehet a kopott fehér betűket szépen újraírni?

Figyelt kérdés

Néhány év alatt poros lett a billentyűk közötti hely és néhány betűnek lekopott a teteje.Megnéztem a youtube videóit,hogy hogyan pucolják mások.De ez nem olyan maszatos,nem is öntöttem rá semmit,óvatosan le is törögetem,csak mégis látszik rajta,hogy poros,kopott.

Szétszedni nem merném,nem merem feszegetni sem a billentyűket,mert nehogy meglazuljanak.



#por #laptop pucolás óvatosan #betűfestés
2015. márc. 15. 00:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy régi fogkefével alaposan kidörzsölöd a billentyűk közét, utána kiporszívózod. Ez eltávolítja a kosz nagyját a billentyűk közül. Aztán óvatosan, kikapcsolt állapotban, a billentyűzettel lefelé fordítva(!) a laptopot a kád fölött jól áttörölgeted enyhén nedves-szappanos szivaccsal, majd csak nedvessel, aztán papírtörlővel jó sokszor, amíg csontszáraz nem lesz. Azután még mindig fejjel lefelé tartva, hajszárítóval jól kifújod.


Ha jól csinálod, és végig lefelé fordítva tartod, nem lesz baja. (Máskülönben sajnos beázik, korábban így jártam egy Sony laptopommal, és ki kellett cserélnem végül az egész billentyűzetét. Különben az sem volt túl bonyolult, és mivel eBayről rendeltem a pótbillentyűzetet, még túl drága sem.)

2015. márc. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Meg is próbálom,remélem jó lesz.

2015. márc. 15. 02:13
 3/4 anonim válasza:

A billentyűk közül egy rövidre (8-10mm) kopottabb, szőrű, 1-2 mm-es vastagságú ecsetet kell használni, azzal szárazon kipucolni a port. (a gyerekek használnak ilyeneket vízfestékhez). Nem kell erősen nyomni, csak a rés hosszanti irányában porolni.

A billentyűk tetejéről (a készüléket kikapcsolva és az aksit IS kiszedve!) egészségügyben használt (kék) szesszel enyhén megnedvesített vékony ronggyal lehet, mely hamar el is párolog. A puha rongyot mutatóújunkra tekerjük, majd kissé megnedvesítjük, esetleg kicsavarjuk ha túl sok került a rongyra.

A műveletet addig ismételgetjük míg a bilentyűk tiszták nem lesznek.

Ügyelni kell, hogy ne folyjon a billentyűk közé !


A betűket vékony, CD-re íráshoz használt MARKER-rel lehet újraírni (letörléskor a szesz oldhatja).

2016. ápr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz szépen. Nagyon jó!
2016. ápr. 14. 18:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!