Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy 80 ah 12 v akksihoz...

Egy 80 ah 12 v akksihoz milyen napelem kell?

Figyelt kérdés

pl ha veszek egy 12v 100w elemet, és egy 12v 6A töltőegységet az jó?

Azt értem, hogy a 12v adott mindennél, de a watt illetve amper mit jelent, meddig lehet vagy érdemes vagy kell elmenni?

Pl olyat is lehet, hogy 200w elem, 4A egység?



2015. márc. 2. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:

80Ah-s akksit 10-12A-rel elég tölteni, ha hosszú élettartamot és üzembiztos működést szeretnél.

12V*10A=120W-ot leadni tudó napelem kell hozzá. (ha 100W-os kapható,még azzal is elmegy)

(200W/12V=16,66A - akár még ez is belefér, de nagyobb teljesítményű, nagyobb áramot leadni tudó napelem már felesleges)

2015. márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Wow köszönöm szépen!

Szerintem 120 wattos nem igen van, de megnézem. Tehát akkor ha 100w os az elem, akkor kb 8A es vezérlő a legjobb? Illetve 200 nál 16A..

Ha jól értem.

Továbbá gondolom nagyobb akksinál arányosan nő, tehát 120Ah-15-20A? Vagy annál is 10-12A?

És mégvalami, mono, vagy polykristályos elemet érdemes szerinted venni?

2015. márc. 2. 16:53
 3/4 A kérdező kommentje:

Most látom, 12v, 20w napelem kb 25000


Ez meg 32000


Maximum Power: 100W



Maximum Power Voltage (Vmp): 18,4V



Maximum Power Current (Imp): 5,43A



Open Circuit Voltage (Voc): 22,65V



Short Circuit Current (Isc): 5,73A



Maximum System Voltage: 1000V



Weight (súly): 8,2kg



Dimension (méretei): 1210*540*35mm



Garancia: 5 év


Mint látod hülye vagyok hozzá, ezért kérdezem, ez nem megfelelő nekem? Feltétlen 12v kell, vagy ezzel is lehet átalakítani?

Kicsit olcsóbban kijön..

2015. márc. 2. 17:26
 4/4 anonim válasza:

Neked kell egy töltésvezérlő, és egy napelem (ha már az akku megvan).

Ha nagy a munkafesz és az akku töltése köszti feszültség, akkor drága töltésvezérlő kell (pl. polykristályos esetén), ha nem nagy (pl. monokristályos) pl 14,4 el (egy autóakkut ennyivel szokás) tölti az akkut és 18V körüli a napelem munkafeszültsége akkor elég a pár ezer forintos PWM töltő is. A 32 ezres napelem max 5.4 A val tudja az akkut tölteni, tehát egy 50Ah akkut tök lemerülve kb 9-10 óra alatt tölt majd fel. Vedd figyelembe, hogy ez az 5.4A a valóságban amúgy inkább 1A val kevesebb.

És akkor mennyi ideig fogod az akkut használni, tehát mennyi időt kell áthidalnia.

Ha non-stop erről szeretnél élni, akkor tuti több napelem kell (és vélhetőleg nagyobb akku is), ezeket párhuzamosan kötve (azonos típus) megkétszereződik az áramerősség, tehát a néveges több mint 10A lesz. Így már fele annyi idő alatt tölti fel. Nyilván ha több az áramerősség azt mind a vezetéknek, mind a töltésvezérlőnek és a rendszer minden elemének bírnia kell.

2015. ápr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!