Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyit fogyaszt egy ilyen...

Mennyit fogyaszt egy ilyen kis kütyü?

Figyelt kérdés

Egy ilyen kis éjszakai lámpa, mennyit fogyaszt egy hónapban, ha éjjel-nappal, folyamatosan megy?

Az van a hátuljára írva, hogy AC220V 50/60Hz 3W

Nekem sajnos ezek a számok semmit nem mondanak, bánom már hogy csak köpőcsöveztem fizikán :)


2015. febr. 21. 16:39
1 2
 1/15 dirtboy ***** válasza:
80%

3W a fogyasztása óránként,az 30napra ha folyamatosan világít akkor 720óra.

tehát 720x3 az 2160W

1000Watt egyenlő 1 kilowattal tehát 2,16kW a fogyasztása.

1kW nem tudom kb 45forint lehet, tehát kb 100ft áramot használ el.

2015. febr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az előző, csak egy kicsi pontosítás:

Nem óránként eszik meg 3Wattot. Óránként 3 Wattórát eszik meg, ami azt jelenti hogy 3Wh=3Watt*3600s (ami 10800 Joule-nyi energia).

teljesítmény (Watt) : P=W (munka)/t

fogyasztás (Joule, vagy Wattóra): W (munka)=P (teljesítmény)*t

2015. febr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 dirtboy ***** válasza:
0%

ma 17:07

ezzel most full feleslegesen zavarod össze a kérdezőt

2015. febr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

#2


Nem értek hozzá, de a 3 Wh akkor nem azt jelenti, hogy óránként 3 W a fogyasztás?

Mármint ha elméletben van is különbség, de gyakorlatban is?

2015. febr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

a 3W annyit tesz, hogy óránként megeszik 3 wattot.

Az első válaszadó korrekt módon kiszámolta, ez mennyi egy hónapban.

Ehhez én két dolgot tennék hozzá:

1) nem véletlen, hogy érdemes iskolába járni, és ott figyelni, mert maga a feladat olyan, hogy érettségin mentőkérdésnek is gáz.

2) A lámpát - noha csak óránként 3 wattot, azaz néhány fillért is fogyaszt, lekapcsolni nem fáj. Ugyan miért is hagynád égve, ha nincsen rá szükség?


Ez ugyanúgy intelligencia kérdése. Ne légy ostoba kérlek. Gondolkodj, és cselekedj felelős ember módjára. Kapcsold le a lámpádat ha nem kell, és járjál el az iskolába, még ha fáj is.

2015. febr. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Elég durva, hogy egy butus 14 évesnek nézel, mert nem értek ehhez, de azért köszönöm :D
2015. febr. 21. 18:15
 7/15 Szirty ***** válasza:
100%

"Nem értek hozzá, de a 3 Wh akkor nem azt jelenti, hogy óránként 3 W a fogyasztás?"


Ha egy órán át működteted, akkor 3Wh a fogyasztása. Ha 10 órán át, akkor meg 30 Wh.


3 Wh azt jelenti hogy 3 Watt fogyasztás egy órán keresztül.

2015. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ez a baj ezzel az egész oldallal. A pongyola válaszokat kiigazító helyes válaszokat leoltják félművelt funkcionális analfabéták, akik szerint mindegy a watt és a wattóra. Az ilyeneknek a "kiló" a súly és nem a tömeg mértékegysége, a feszültség folyik, az áram pedig van a vedzetékben, stb...


Lehet lepontozni, tőletek dicséret....

2015. febr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Nem kapcsolódik szorosan a kérdéshez, csak gondoltam ezt hasznos lenne tisztázni, mert marha egyszerű dolog, mégis az emberek legalább fele nem tud vele mit kezdeni (mivel nem magyarázzák el nekik rendesen).

Azért ennyire szerintem érdemes ismerni azt, ami mindenhol körülvesz minket, amiért havonta tízezres csekket kapunk.


Ha összekevertem volna a kérdezőt, a mérőóra kWh alapján számláz, tehát teljesen helyes az a 100Ft-os becslés.

2015. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Szirty ***** válasza:

Kétségtelen.

Állítólag szerencse hogy nem vagyunk egyformák, ami részben igaz is, de különbözőségnek bizony ára van.


A világ olyan, amilyenné mi emberek tesszük...

2015. febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!